Nagrody
03
Lis
  • 484 wyświetleń
  • agencja, elektronika, ogłoszenia

Agencja Biuro Podróży Reklamy jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród branżowych za swoje kampanie online i offline – między innymi międzynarodowej srebrnej EPICI, Grand Prix KREATURY, ponad to MIXX AWARDS, Golden Arrow oraz Złotych Spinaczy.

EPICA AWARDS 2014

Silver Winner – kategoria: online campaigns – business to business and corporate
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

KREATURA 2014

Grand Prix
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

Nagroda główna – kategoria: materiały promocyjne – direct mail
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

Nagroda główna – kategoria: ambient im. Konrada Świebody
„Bambino – Małe Dzieła Sztuki”

Nagroda główna – kategoria: digital – kampania zintegrowana
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

Wyróżnienie – kategoria: outdoor/indoor (OOH)
„125 lat Bambino – Kolory każdego dzieciństwa”

Wyróżnienie – kategoria: reklama społeczna
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

ZŁOTE SPINACZE 2014

Nagroda główna – kategoria: Business To Business PR
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

WEBSTAR FESTIVAL 2014

Nagroda główna – kategoria: Webstar Creative: Kampania internetowa
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

Nagroda główna – kategoria: Webstar Creative: Tekst/Copywriting
„Odpowiedź Dekoral Fashion na test AdBustera”

Nagroda główna – kategoria: Webstar Creative: Kampania w serwisach społecznościowych
„Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”

Wyróżnienie – kategoria: Webstar Creative: Zintegrowana kampania marketingowa
„Dekoral Fashion”

Wyróżnienie – kategoria: Webstar Creative: Web Design
„KolorowaPolska.pl”

Wyróżnienie – kategoria: Webstar Creative: Tekst/Copywriting
„Twoja lepsza strona – Charytatywni.allegro”

Wyróżnienie – kategoria: Webstar Creative: Kampania w serwisach społecznościowych
„Dekral Fashion KolorowaPolska.pl + Riposta do AdBustera”

PIÓRA ROKU 2014

Nagroda główna – kategoria: Publikacja dla klientów – Marka
„Riposta do AdBustera”

MIXX AWARDS 2010

Nagroda główna – kategoria: Wprowadzenie nowego produktu na rynek
„Samsung Game”

GOLDEN ARROW 2010

Wyróżnienie – kategoria: Experiential Marketing
„Samsung Game”

O nagrodach:

EPICA AWARDS 2014
W 2014 r. doceniono nas za kampanię „Podziel się tym, co masz najlepszego” dla Charytatywni Allegro. Jako jedyna w tym roku agencja z Polski zdobyliśmy srebrną nagrodę, została ona przyznana w kategorii: Online Campaigns – Business to Business and Corporate.

Celem kampanii było wprowadzenie na rynek charytatywnej platformy aukcyjnej portalu Allegro, dzięki której możliwe jest zbieranie funduszy na cele charytatywne oraz prowadzenie akcji CSR. Rozwiązaniem agencji była niestandardowa przesyłka składająca się z dwóch kopert: POMAGAM i NIE POMAGAM. Otwarcie przesyłki POMAGAM skutkowało uruchomieniem elektronicznego licznika odmierzającego 72 godziny. Zegara nie dało się zatrzymać. Odbiorca miał 72 godziny, żeby pomóc – uruchomić aukcję charytatywną.

Dodatkowo aukcje i zaangażowanie firm było oceniane przez Macieja Budzicha i Natalię Hatalską. Ambasadorami projektu zostały topowe nazwiska sceny charytatywnej w Polsce – Anna Dymna, Ewa Błaszczyk oraz Jurek Owsiak.

Gala Epica Awards odbywa się od 1987 roku. Od 2012 jest to konkurs międzynarodowy. W tym roku z naszego kraju na konkurs przesłano 24 prace, które zasiliły grono wszystkich zgłoszeń w liczbie 3,4 tys. Nasza kampania walczyła ze zgłoszeniami z całego świata. Celem tego międzynarodowego konkursu jest nagrodzenie wyjątkowo kreatywnych projektów promocyjnych i marketingowych.

Więcej o kampanii: https://biuropodrozyreklamy.com/?portfolio=allegro-charytatywni-allegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego.

Więcej o Epica Awards: epica-awards.info/2014/winners oraz epica-awards.info/2014/winner/bpr.

KREATURA 2014

W 2014 r. zdobyliśmy Grand Prix Kreatury oraz trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia za nasze trzy kampanie.

Grand Prix (od lat nieprzyznawane) jury Kreatury przyznało agencji za nagrodzoną dwukrotnie w konkursie kampanię „Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego” przygotowaną dla Grupy Allegro. Celem kampanii było wprowadzenie na rynek charytatywnej platformy aukcyjnej portalu Allegro, dzięki której możliwe jest zbieranie funduszy na cele charytatywne oraz prowadzenie akcji CSR.

Jak powiedział Mariusz Pitura – przewodniczący jury, nagrodę Grand Prix otrzymaliśmy „za to, że udało się połączyć wiele mediów w jedno i zrobić kampanię, która jest świetna, po prostu świetna.”

Nagrody główne zdobyły nasze kampanie: w dwóch kategoriach „Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”, oraz „Bambino – Małe Dzieła Sztuki”. Wyróżnienia zdobyły nasze projekty: „125 lat Bambino – Kolory każdego dzieciństwa” oraz „Charytatywni.allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego”.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reklamy Kreatura jest uhonorowanie dążenia do doskonałości w polskiej sztuce reklamowej. Prace są oceniane pod kątem oryginalności pomysłu oraz jakości jego wykonania. W konkursie przyznano także 24 wyróżnienia i 12 nagród głównych.

Więcej info:

Charytatywni.allegro: https://biuropodrozyreklamy.com/?portfolio=allegro-charytatywni-allegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego

125 lat Bambino: https://biuropodrozyreklamy.com/?portfolio=st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014/

Bambino – Małe Dzieła Sztuki: https://biuropodrozyreklamy.com/male-dziela-sztuki-dzieci-pomogly-zrealizowac-marzenie/

Więcej o konkursie Kreatura 2014: www.konkurs.kreatury.pl

ZŁOTE SPINACZE 2014

W 2014 r. zostaliśmy nagrodzeni Złotym Spinaczem za kampanię Charytatywni.allegro – Podziel się tym co masz najlepszego. Statuetkę zdobyliśmy w kategorii: Business To Business PR.

łote Spinacze to konkurs na najlepsze kampanie PR. Głównym celem konkursu jest zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży Public Relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce. Zadaniem Złotych Spinaczy jest również edukacja środowiska biznesowego na temat znaczenia Public Relations dla funkcjonowania firmy. Konkurs organizowany jest przez Związek Firm Public Relations od 2003 roku.

Celem kampanii było wprowadzenie na rynek charytatywnej platformy aukcyjnej portalu Allegro, dzięki której możliwe jest zbieranie funduszy na cele charytatywne oraz prowadzenie akcji CSR. Rozwiązaniem agencji była niestandardowa przesyłka składająca się z dwóch kopert: POMAGAM i NIE POMAGAM. Otwarcie przesyłki POMAGAM skutkowało uruchomieniem elektronicznego licznika odmierzającego 72 godziny. Zegara nie dało się zatrzymać. Odbiorca miał 72 godziny, żeby pomóc – uruchomić aukcję charytatywną. Dodatkowo aukcje i zaangażowanie firm było oceniane przez Macieja Budzicha i Natalię Hatalską. Ambasadorami projektu zostały topowe nazwiska sceny charytatywnej w Polsce – Anna Dymna, Ewa Błaszczyk oraz Jurek Owsiak.

Więcej o kampanii:

Charytatywni.allegro: https://biuropodrozyreklamy.com/?portfolio=allegro-charytatywni-allegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego

Więcej o konkursie Złote Spinacze: zlotespinacze.pl

WEBSTAR 2014

Na Webstar Festival 2014 zdobyliśmy Nagrody główne w trzech kategoriach Webstar Creative oraz cztery Wyróżnienia. Webstar Festival to jedyny konkurs na najlepsze strony internetowe w Polsce. Najstarszy wśród polskich konkursów przeznaczonych dla branży interaktywnej i internetowej – w 2014 roku X edycja. Kategoria Webstar Creative przeznaczona jest dla najlepszych kampanii i kreacji.

Nasze kampanie, które zdobyły Nagrody główne to „Charytatywni.allegro – Podziel się tym co masz najlepszego” oraz „Odpowiedź Dekoral Fashion na test AdBustera”. Wyróżnienia natomiast zdobyły kampanie: „Dekoral Fashion”, „KolorowaPolska.pl”, „Charytatywni.allegro – Podziel się tym co masz najlepszego” oraz „Odpowiedź Dekoral Fashion na test AdBustera”.

Więcej o konkursie Kreatura 2014: webstarfestival.pl

PIÓRO ROKU 2014

Zostaliśmy nagrodzeni Piórem Roku 2014 za tekst dla naszego klienta – „Riposta do AdBustera”. Nagrodę Główną zdobyliśmy w kategorii: Publikacja dla klientów – Artykuły wspierające markę. Pióra Roku to konkurs, który wyróżnia najlepsze prace dziennikarzy customowych. Jego celem jest wypromowanie i podkreślenie wartości dziennikarstwa firmowego. Udowadnia, że wymaga ono tego samego kunsztu, talentu i zaangażowania, co dziennikarstwo tradycyjne. Nagrodzony tekst to „Riposta do AdBustera”, który stworzyliśmy dla naszego klienta Dekoral Fashion w odpowiedzi na niekorzystne wizerunkowo video znanego vlogera AdBustera. Celem tekstu było odparcie negatywnej opinii, przy równoczesnym nieatakowaniu vlogera.

Rezultaty publikacji „Listu do AdBustera” przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 1 200 naturalnych wykopów na Wykop.pl! Ponad 600 naturalnych polubień na fan page marki. W sumie udało się wygenerować 19 publikacji ePR, a nasz post w sumie polubiło ponad 1 600 osób, udostępniając go 117 razy.

Więcej o konkursie Pióra Roku 2014: pioraroku.pl

MIXX AWARDS 2010
W konkursie MIXX AWARDS 2010 zdobyliśmy statuetkę w kategorii Wprowadzenie nowego produktu na rynek za kampanię „Samsung Game”.

Projekt „Samsung Game” to niestandardowa akcja związaną z debiutem rynkowym netbooka Samsung N210. Był to rodzaj zabawy detektywistycznej w formie konkursu. Premiowane były: spryt, zaangażowanie, zdolność kojarzenia faktów, znajomość internetu i dobra orientacja w popkulturze. Grupą docelową konkursu byli młodzi ludzie w wieku od kilkunastu do dwudziestu kilku lat.

Akcja polegała na tym, że w sześciu anonimowych pomieszczeniach w Polsce Samsung zostawił po 10 000 tysięcy zł jako główną nagrodę. Szanse mieli Ci, którzy namierzyli adresy tych 6 lokali oraz odgadli hasło. Nagrodami dodatkowymi w konkursie były netbooki Samsung N210 oraz telefony Samsung Corby. Platformą konkursu była strona www.SamsungGame.pl. Można na niej było oglądać transmisje z kamer umieszczonych w lokalach, w których znajdowały się pieniądze. Zadaniem uczestników było odgadnięcie nazwy ulicy, numeru budynku i numeru lokalu, który przedstawiała transmisja oraz hasła.

Efekt działań był niesamowity. Wygenerowanych ponad 515 000 wizyt na landing page, ponad 45 000 uczestników zarejestrowanych w konkursie, 137 newsów w mediach o akcji.

Nagrody MIXX przyznawane są dla twórców najlepszych interaktywnych kampanii reklamowych roku.

GOLDEN ARROW 2010

Projekt „Samsung Game” został wyróżniony w konkursie Golden Arrow w kategorii Experiential Marketing (pozostałe formy).

Projekt „Samsung Game” to niestandardowa akcja związaną z debiutem rynkowym netbooka Samsung N210. Był to rodzaj zabawy detektywistycznej w formie konkursu. Premiowane były: spryt, zaangażowanie, zdolność kojarzenia faktów, znajomość internetu i dobra orientacja w popkulturze. Grupą docelową konkursu byli młodzi ludzie w wieku od kilkunastu do dwudziestu kilku lat.

Akcja polegała na tym, że w sześciu anonimowych pomieszczeniach w Polsce Samsung zostawił po 10 000 tysięcy zł jako główną nagrodę. Szanse mieli Ci, którzy namierzyli adresy tych 6 lokali oraz odgadli hasło. Nagrodami dodatkowymi w konkursie były netbooki Samsung N210 oraz telefony Samsung Corby. Platformą konkursu była strona www.SamsungGame.pl. Można na niej było oglądać transmisje z kamer umieszczonych w lokalach, w których znajdowały się pieniądze. Zadaniem uczestników było odgadnięcie nazwy ulicy, numeru budynku i numeru lokalu, który przedstawiała transmisja oraz hasła.

Efekt działań był niesamowity. Wygenerowanych ponad 515 000 wizyt na landing page, ponad 45 000 uczestników zarejestrowanych w konkursie, 137 newsów w mediach o akcji.

Konkurs Marketingu Bezpośredniego „Golden Arrow” poddaje analizie i ocenie kampanie. Głównym celem konkursu jest promowanie efektywności w działaniach marketingowych.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI