PortfolioPortfolio / ALLEGRO: Charytatywni Allegro – Podziel się tym, co masz najlepszego

  • 5177 wyświetleń
  • agencja, ambient, e-commerce, konkurs, social, strategia, www

Agencja Biuro Podróży Reklamy była odpowiedzialna za wprowadzenie platformy charytatywni.allegro.pl na rynek. W tym celu opracowaliśmy i przeprowadziliśmy kampanię skierowaną głównie do PR Managerów oraz Rzeczników Prasowych firm, agencji reklamowych, mediów i instytucji. Kampania trwała od maja do września 2014 roku. Do współpracy pozyskaliśmy dwójkę topowych blogerów marketingowych – Natalię Hatalską oraz Macieja Budzicha. Jako jurorzy w konkursie na najciekawszą i najlepiej promowaną aukcję oceniali oni wysiłki firm, przyznając nagrodę w postaci kampanii sponsorowanej na Wykop.pl o wartości 20 000 zł.

Rzuciliśmy firmom niestandardowe wyzwanie zachęcając do przetestowania platformy i jednocześnie angażując je w akcję promocyjną. Do ponad 500 największych polskich firm wysłaliśmy kuriera z dwiema kopertami. Na jednej widniał napis „POMAGAM”, na drugiej: „NIE POMAGAM” – adresat mógł wybrać tylko jedną z nich.

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-kartka

Jeśli zdecydował się na wybór koperty „POMAGAM”, znajdywał w niej książeczkę, po otwarciu której uruchamiał się licznik odmierzający 72 godziny – był to czas, jaki otrzymywał odbiorca na wystawienie aukcji w serwisie charytatywni.allegro.pl. Zachęcaliśmy firmy do tego, aby podzieliły się tym, co mają najlepszego.

W ramach projektu odpowiadaliśmy za opracowanie koncepcji kampanii, stworzenie landing page oraz kreacji billboardowych i banerowych,zaprojektowanie oraz wyprodukowanie kartek Pomagam i Nie Pomagam wyposażonych w elektroniczny licznik odmierzający czas na przeprowadzenie aukcji, dostarczenie ponad 1 000 przesyłek, koordynację współpracy z mentorami, jak również przeprowadzenie konkursu.

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-landing-page

Aż 420 spośród ponad 500 firm, do których dotarliśmy wybrało kopertę z napisem „POMAGAM”.

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-aukcja1

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-aukcja2

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-aukcja3

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-aukcja4

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-aukcja5

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-aukcja6

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-aukcja7

Akcję zaplanowaliśmy w taki sposób, aby zyskiwał każdy, kto weźmie w niej udział: fundacje – finansowo, firmy – wizerunkowo oraz oczywiście nasz klient – ponieważ launch platformy charytatywni.allegro odbił się szerokim echem w mediach i wśród grupy docelowej.

W ramach kampanii przeprowadziliśmy kampanię outdoorową. Przez cały lipiec billboardy z wizerunkami Ambasadorów projektu – Anną Dymną, Ewą Błaszczyk oraz Jurkiem Owsiakiem można było oglądać na Śląsku, w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i we Wrocławiu.

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-billboard

Dodatkowo kampanię wspierała emisja banerowa w Internecie.

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-owsiak

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-layout-www

allegro-charytatywni-llegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego-podsumowanie

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI