PortfolioPortfolio / STOMIL BYDGOSZCZ: Strategia działań dla marki STB na rynku niemieckim 2021 – 2022

  • 908 wyświetleń
  • Brak tagów

Stomil Bydgoszcz S.A., lider rynku w swojej kategorii na potrzeby ekspansji międzynarodowej stworzył nową markę i powierzył nam jej obsługę.
Nowy brand, o nazwie STB Premium Rubber Solutions, został wprowadzony najpierw na jeden z rynków europejskich.
Pierwszym takim krajem, w którym firma zaplanowała sprzedawać swoje wybrane produkty pod marką STB (węże hydrauliczne, płyty i wykładziny gumowe oraz sznury profilowe, uszczelnienia i produkty dedykowane) są Niemcy.

Stomil Bydgoszcz SA to firma z ponad 100-letnią tradycją, czołowy polski producent węży hydraulicznych, przemysłowych i innych artykułów gumowych. Stworzenie nowej marki – STB Premium Rubber Solutions – związane jest z planami ekspansji firmy z ofertą produktów premium na rynki zagraniczne.

Główne cele zaplanowanych na najbliższy rok działań to zbudowanie świadomości nowej marki na rynku niemieckim, budowanie jej wizerunku premium i tworzenie bazy pod wzrost sprzedaży eksportowej Stomilu, najpierw na rynku niemieckim, a docelowo także na innych rynkach europejskich.

W ramach planowanych działań została stworzona niemiecka strona www.stbpremium.de, przedstawiająca markę STB, jej ofertę produktową oraz zapewniająca dane kontaktowe, kwestionariusz kontaktowy itp. Zostały również przygotowane katalogi, z ofertami wspomnianych kategorii produktowych w wraz z nimi zostały zaplanowane działania digitalowe. Do zadań należy przygotowanie i implementacja miksu aktywności digitalowych, budujących świadomość i wizerunek nowej marki, oraz generujących ruch na stronie www.stbpremium.de, w tym m.in. zarządzanie reklamami Google Ads, regularna obecność kampanii displayowych na niemieckich portalach branżowych, przygotowywanie akcji mailingowych oraz działania B2B na platformie LinkedIn. Kampania składająca się z miksu działań digitalowych w pierwszej kolejności objęła 3Q 2021 i 1Q 2022. na

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI