PortfolioPortfolio / ALMATUR: Kampania wizerunkowa stymulująca sprzedaż obozów młodzieżowych w 2022 roku

  • 1215 wyświetleń
  • Brak tagów

Dla najdłużej działającego biura podróży w Polsce – Almatur, został przygotowany i zrealizowany koncept na letnią kampanię skierowaną do młodzieży z wiodącymi akcjami #PrzyprowadźPrzyjaciela oraz #CałąEkipąNaWakacje. Kampania składała się z takich elementów jak publikacje webowe, projekt koszulki do wyżej wymienionych akcji, produkcji filmów oraz emisji materiałów: video, graficznych, współprac z influencerami zarówno na TikTok, jak i Instagram. Działania mediowe realizowane były dla wszystkich materiałów kreatywnych w kanałach social media.

Elementem rozpoczynającym kampanię, było przygotowanie wraz z blogerami kontekstowych publikacji, których celem było przedstawienie szerokiej oferty biura, jego bogatego doświadczenia oraz wzmocnienie pozycji strony Almatur.pl w wyszukiwarce poprzez działania SEO.
Efektem tych działań było 11 publikacji stworzonych i opublikowanych min. z Miye, Madziof czy Zuzka pisze, skierowanych do rodziców, którzy szukają pomysłu na wakacje dla swoich dzieci.

Kolejny etap polegał na szczegółowym opracowaniu kreatywnej i graficznej części kampanii, której efekty poddane zostały badaniu w grupie docelowej, tj. młodzież w wieku 13-17 lat.
Wynikiem tej współpracy był key visual, którego charakterystycznym elementem były posągi, pomniki antyczne, osadzone w sytuacjach życia codziennego w towarzystwie młodzieży. Nadawało to lekkości, humoru i pewnego dystansu. Przyciągało uwagę. Styl korespondował z modnym aktualnie brutalismem i ugly designem, co wpisywało się w trend młodzieżowej komunikacji.
Osadzenie kampanii w takim stylu dało możliwość stworzenia 9 kolażowych video animacji, bazujących na zdjęciach stockowych, wraz z udźwiękowieniem oraz lektorem doskonale znanym grupie docelowej.

Przygotowane filmy na przestrzeni 5 miesięcznej współpracy były emitowane na kanale TikTok, Youtube i Instagram. Emisja filmów wsparta działaniami reklamowymi pozwoliła osiągnąć ponad 5 000 000 wyświetleń video na kanałach social. Przez ten czas była prowadzona równolegle komunikacja w kanałach socialowych z aktywną moderacją, która zachęcała do dyskusji i odpowiadała na pytania dotyczące oferty obozów.
Tematyka filmów została dostosowywana do zaplanowanych, lub bieżących etapów komunikacji promocji, akcji, ogólnej oferty klienta. W odpowiednim okresie kampanii filmy komunikowały np. akcje #PrzyprowadźPrzyjaciela i #CałąEkipąNaWakacje, lub swobodniej opowiadały o ofercie biura

Pełna lista filmów:

Bazując na zrealizowanych video animacjach stworzone zostały posty statyczne i animowane na Instagram, które pozwoliły na podtrzymywanie bieżącej komunikacji i kontaktu z odbiorcami.
Ważnym elementem kampanii, była współpraca z influencerami zarówno na TikTok, jak i na Instagram. Kanały te skupiają znaczną część grupy docelowej. Tak więc na TikTok powstało 20 różnych materiałów video, w których twórcy prezentowali ofertę biura w kreatywny sposób. Odgrywając scenki, lub tworząc pogadanki. Dostosowywali styl materiału do komunikacji, jaką prowadzą na co dzień na kanale, tak by prezentowana treść była pozytywnie i nienachalnie odebrana przez swoich obserwatorów. Działania z twórcami na TikTok wygenerowały ponad 2 700 000 wyświetleń i blisko 270 000 reakcji. Współpracę realizowaliśmy min. z takimi twórcami jak: Zetkacper, Alxyni, Mikuusiekk, Naataaliaap, czy Toffiecrisp.

Publikacji na Instagram w formie postów i relacji było 9, zachęcały one atrakcyjnymi zdjęciami i kontekstowymi opisami odbiorców do przeglądnięcia oferty obozów Almatur. Wyjątkowo 2 z 9 publikacji stworzone były przez rodziców, prowadzących kanał socialowy, by wesprzeć działania komunikacyjne klienta kierowane do rodziców. Działania na Instagramie prowadzone były min z takimi twórcami, jak: s_himi, mavyt69, czy Mama_psycholog_dziecięcy.

Kampania pozwoliła na przybliżenie oferty biura podróży Almatur młodym osobom, przedstawienie im także ciekawych, nietuzinkowych obozów młodzieżowych, zachęcenie do zapoznania się z pełną listą wakacyjnych wyjazdów młodzieżowych, ale również stworzenie z nimi głębszej relacji.

Wyniki kampanii:

  • 7 320 714 wyświetleń video i postów na TikTok, Instagram, You Tube
  • 40 648 reakcji na video i posty na Instagram, TikTok
  • 4 147 komentarzy do video i postów na Instagram, TikTok
  • 1 814 337 wyświetleń video i postów influencerów na TikTok i Instagram
  • 251 803 reakcji na video i posty influencerów na TikTok i Instagram
Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI