KIM JESTEŚMY

 

Krótko o agencji

Eksperci w kampaniach łączących social, web, mobile, search marketing, video, blog marketing, content marketing z ambientem technologicznym, marketingiem partyzanckim oraz innymi działaniami niestandardowymi i innowacyjnymi technologiami. Twórcy nowatorskich stron i aplikacji mobilnych.
Dwa tytuły agencji roku: Agency of the Year 2014 in Poland – Epica Awards, Agencja Marketingu Zintegrowanego Roku – Impactor (2015).

W sumie 33 nagrody i wyróżnienia branżowe: Epica Award, AME Award, Kreatura, Impactor, Mixx Award, Webstar Creative, Golden Arrow, Innovation Award, Pióro Roku, Złoty Spinacz I inne.

Rozwój kompetencji i osiągnięcia

A

gencja digital Biuro Podróży Reklamy działa na rynku od 2003 roku. Początkowo, jako pierwsza agencja w Polsce, zajmowaliśmy się wyłącznie viral marketingiem. Pierwsze projekty wirusowe zrealizowaliśmy dla marek: mBank, Real, Panorama Firm, Statoil (dziękujemy za zaufanie!). Od początku cechą naszych działań była odpowiedzialność w zakresie efektywności działań. Istotna była kreacja, ale równie istotne było to ile użytkowników ją obejrzy. Podstawą naszej oferty był dobry plan dotarcia z przekazem. Od 2003 roku blisko współpracujemy z największymi polskimi serwisami rozrywkowymi i społecznościowymi.

Od 2006 roku zakres naszych usług zaczął się poszerzać o inne narzędzia niestandardowego marketingu internetowego, wśród których istotnym produktem stały się konkursy społecznościowe i eventy internetowe. Na potrzeby tych akcji zaczęliśmy tworzyć obok video i animacji również strony internetowe i banery. Doświadczenia wyniesione z realizacji akcji konkursowych przełożyliśmy na ofertę stając się z agencji o charakterze stricte socialowym (wtedy jeszcze nikt tak tego nie nazywał) agencją interaktywną z kompetencjami kreatywnymi, socialowymi i mediowymi. W tym okresie realizowaliśmy projekty dla takich marek jak: Invest Bank, GP Batteries, Drzewo Babel, Imperial-CinePix, Świat Książki, Leroy Merlin, Philips, Fly.pl i innych. Na potrzeby promocji konkursów dogłębnie poznaliśmy narzędzia zasoby ruchowe polskiego internetu stając się ekspertami w zakresie efektywnego zakupu powierzchni reklamowej z wykorzystaniem takich narzędzi jak: reklama natywna, content marketing, performance, display, SEM, reklama kontekstowa, a także wyspecjalizowaliśmy się w ePR. W tym okresie nauczyliśmy się jak w sposób efektywny zdobyć gigantyczny ruch ad hoc. Dzięki temu nasze akcje konkursowe i filmy wirusowe notowały setki tysięcy unikalnych wizyt.

Od 2009 roku posiadamy Certyfikat i tytuł Partnera Google w zakresie emisji reklamy w Google Display Network.

Od 2009 roku zaczęliśmy odważniej eksperymentować w naszych akcjach z technologią i tworzyć wyrafinowane aplikacje. Powstały min. takie projekty jak programy do nauki pisania i czytania na DVD dla PWN.pl (Dysfunkcje 2.0), aplikacja augmented reality dla Samsung (3D LED TV), w naszych akcjach zaczęliśmy wykorzystywać transmisję video (Samsung Game) oraz tworzyć katalogi i magazyny online, aplikacje mobilne (OBI). Począwszy od roku 2012 zaczęliśmy dynamicznie rozwijać niestandardowe, szyte na miarę akcje eventowe z wykorzystaniem nowatorskich technologii. Zrealizowaliśmy dla ASUS kampanię experiential marketing In search of incredible z użyciem opracowanej przez nas aplikacji real time green box video capturing, kampanię dla Dekoral z wykorzystaniem opaski EEG skanującej fale mózgowe połączonej z gigantyczną instalacją świetlną reagującą kolorami na pracę mózgu badanych, w oparciu o opracowaną przez na aplikację mobilną (akcja Poznaj kolor swojego wnętrza). Instalacja i event przygotowany dla Dekoral zostały również zastosowane przez inne oddziały koncernu PPG w UK, USA, Australii, Meksyku, Francji – każdy z oddziałów zamówił u nas dedykowane rozwiązanie dla swojej lokalnej marki. Kolejnym istotnym technologicznym projektem była aplikacja virtual reality z wykorzystaniem Oculus i technologii leap motion służąca do kolorowania ścian gestami, przygotowana dla marki Dekoral.

Nasze onlinowe doświadczenie jest bardzo bogate. Stworzyliśmy ponad 270 stron internetowych, ponad 120 produkcji video, prowadziliśmy dziesiątki profili w social media, kilkaset naszych kampanii zaopatrzyliśmy w różnorodny ruch (zakup mediów digital), zrealizowaliśmy kilkadziesiąt akcji influencerskich i kontentowych, nasze kampanie wygenerowały łącznie kilka tysięcy publikacji ePR, stworzyliśmy również kilka aplikacji mobilnych. W sumie zrealizowaliśmy ponad 700 digitalowych projektów!

Kampanie digital łączymy z niestandardowymi działaniami offline. Lubimy wykorzystywać marketing partyzancki i kreatywne, nietypowe nośniki OOH oraz współpracować z blogerami, vlogerami, influencerami.

W naszych działaniach eksperymentujemy na własnym poligonie doświadczalnym od 2005 roku. Jesteśmy wydawcą kilkunastu niewielkich serwisów internetowych i blogów, które stanowią pole doświadczalne i pozwalają zdobywać wiedzę w zakresie skutecznej reklamy digital. Wśród nich należy wymienić min.: www.robotsvoice.comwww.united-tshirts.com.

Wszystkie te doświadczenia uczyniły z nas agencję interaktywną działającą w zakresie 360⁰ w digitalu. W ciągu 15 lat pokonaliśmy setki tysięcy mil internetowej żeglugi, w sieci złowiliśmy miliony użytkowników dla naszych klientów, dotarliśmy do najdalszych zakątków internetu. Wyprawy w niezbadane rejony i odkrywanie nowych internetowych zasobów to coś, co nas w tym wszystkim najbardziej kręci. W ten sposób zaczęliśmy i mimo doświadczeń na wielu polach reklamy nigdy nie zatraciliśmy naszych socialowych korzeni. Dlatego właśnie tak dobrze rozumiemy użytkowników Facebook’a, YouTuba, Instagrama, Twittera, Snapchata, LinkedIna i potrafimy realizować skuteczne kampanie w serwisach społecznościowych.

Posiadamy 33 nagrody i wyróżnienia branżowe. Zdobyliśmy dwa tytuły agencji roku w Polsce. Tytuł Agency of the Year 2014 in Poland przyznany został przez Epica Awards (kapitułę tworzą redaktorzy naczelni pism marketingowych z całego świata). Tytuł Agencji Roku Marketingu Zintegrowanego w Polsce został przyznany przez agencję branżową Impactor (2015 rok). W 2014 wygraliśmy konkurs Kreatura zdobywając Grand Prix (nie przyznawane od lat), trzy nagrody główne oraz 2 wyróżnienia. W okresie 2010-2016 zdobyliśmy nagrody i wyróżnienia: Mixx Award, Złoty Spinacz, Srebrny Spinacz, Golden Arrow, Webstar Festival, Pióro Roku, Epica Award, Impactor, AME Award, Innovation Award, Kampania Społeczna Roku.  Większość nagród zdobyliśmy za pracę dla takich klientów jak: Samsung, Allegro, Bambino, Dekoral, Szlachetna Paczka.

Jesteśmy członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i bierzemy aktywny udział w pracach grupy Social Media. Współpracowaliśmy w zakresie stworzenia Dobrych Praktyk WoMM, Poradnika WoMM, Raportów Strategicznych IAB Internet, wzorów briefów, case studies. Występowaliśmy na wielu konferencjach organizowanych przez IAB, a pracownicy BPR prowadzą wykłady z marketingu interaktywnego na wyższych uczelniach w Warszawie i Łodzi.

W 2013 wygraliśmy prestiżowy przetarg na obsługę IAB Polska w digitalu. W naszych kompetencjach było doradztwo strategiczne, stworzenie nowej strony www.iab.org.pl, bloga branżowego www.iablko.pl i innych projektów digitalowych, wspieraliśmy Związek w działaniach marketingowych. Efektem tej współpracy są referencje video, które otrzymaliśmy od Włodzimierza Schmidta, Prezesa Zarządu IAB Polska: https://vimeo.com/121335962.

Udzielając wypowiedzi, współtworząc raporty, pisząc teksty współpracujemy z najważniejszymi serwisami marketingowymi i interaktywnymi min. z interaktywnie.com, Media i Marketing Polska, WirtualneMedia.pl, NowyMarketing.pl, Marketing w Praktyce, Brief, Internet Standard, Press, Marketer +, Social Press, Marketing przy kawie oraz z innymi.

Od 2003 roku z naszych usług skorzystało ponad 150 uznanych brandów. Nasze akcje dawały naszym klientom wymierne korzyści, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych referencjach.

Wielu z naszych klientów doradzamy w zakresie strategicznym tworząc dla nich długofalowe plany i analizy oparte na naszej wiedzy i badaniach.

Pośród naszych klientów znajdują się także firmy zagraniczne z takich krajów jak: Wielka Brytania, Niemcy, Stany Zjednoczone, Australia, Austria, Singapur, Francja.

Doświadczenie ze współpracy z wieloma klientami (umiejętne definiowanie potrzeb i celów) w połączeniu z wiedzą i pasją do poszukiwania nowych rozwiązań powoduje, że jesteśmy bardzo skuteczni. Ogromną frajdę sprawia nam opracowywanie nowatorskich planów reklamowych i obserwowanie potem jak słupki w systemach analitycznych i statystycznych biją kolejne rekordy.

Dajemy gwarancję realizacji celów. Naszym klientom sprzedajemy konkretne efekty, a nie usługi digital.

Nagrody

 • EPICA AWARDS 2014

  Link do konkursu: www.epica-awards.com
  1. Silver Winner
  Kategoria: Online campaigns – business to business and corporate
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro
  2. Agency of The Year in Poland – 2014

 • KREATURA 2014

  Link do konkursu: www.konkurs.kreatura.pl
  1. Grand Prix
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro
  2. Nagroda główna
  Kategoria: Materiały promocyjne – direct mail
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro
  3. Nagroda główna
  Kategoria: Ambient im. Konrada Świebody
  Projekt: Bambino – Małe Dzieła Sztuki
  Klient: St. Majewski
  4. Nagroda główna
  Kategoria: Digital – kampania zintegrowana
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • ZŁOTE SPINACZE 2014

  Link do konkursu: www.zlotespinacze.pl
  1. Nagroda główna
  Kategoria: Business To Business PR
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • WEBSTAR FESTIVAL 2014

  Link do konkursu: www.webstarfestival.pl
  1. Nagroda główna
  Kategoria: Webstar Creative: Kampania internetowa
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro
  2. Nagroda główna
  Kategoria: Webstar Creative: Tekst/Copywriting
  Projekt: Odpowiedź Dekoral Fashion na test AdBustera
  Klient: PPG Deco Polska
  3. Nagroda główna
  Kategoria: Webstar Creative: Kampania w serwisach społecznościowych
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • PIÓRA ROKU 2014

  Link do konkursu: www.pioraroku.pl
  1. Nagroda główna
  Kategoria: Publikacja dla klientów – Marka
  Projekt: Riposta do AdBustera
  Klient: PPG Deco Polska

 • IMPACTOR 2014

  Link do konkursu: www.impactor.pl/aktualnosci
  1. Nagroda główna
  Kategoria: Agencja Roku Marketingu Zintegrowanego
  2. Nagroda główna
  Kategoria: Projekt CSR i PR Roku
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • MIXX AWARDS 2010

  Link do konkursu: www.mixx-awards.pl
  1. Nagroda główna
  Kategoria: Wprowadzenie nowego produktu na rynek
  Projekt: Samsung Game
  Klient: Samsung

 • GOLDEN ARROW 2015

  Link do konkursu: www.goldenarrow.pl
  1. Nagroda główna
  Kategoria: Wysyłka bezpośrednia BtoB
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • KAMPANIA SPOŁECZNA ROKU 2015

  Link do konkursu: http://konkurs.kampaniespoleczne.pl/
  1. Nagroda główna
  Kategoria: Kampanie organizacji pozarządowych
  Projekt: Szlachetny Projekt Filmowy
  Klient: Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka)

 • ZŁOTE SPINACZE 2016

  Link do konkursu: www.zlotespinacze.pl
  1. Srebrny Spinacz
  Kategoria: Kampania społeczna
  Projekt: Szlachetny Projekt Filmowy
  Klient: Stowarzyszenie Wiosna (Szlachetna Paczka)

 • KREATURA 2016

  Link do konkursu: www.konkurs.kreatura.pl
  1. Nagroda specjalna za determinację kreatywną
  Projekt: „5 fikcyjnych filmów – Szlachetny Projekt Filmowy”

 • AME AWARDS 2017

  Link do konkursu: www.ameawards.com
  1. AME Bronze Medallion
  Projekt: „5 fikcyjnych filmów – Szlachetny Projekt Filmowy”
  Klient: Szlachetna Paczka

Wyróżnienia

 • INNOVATION AWARD 2015

  Link do konkursu: innovationad.pl
  1. Wyróżnienie
  Kategoria: Insight
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • KREATURA 2014

  Link do konkursu: www.konkurs.kreatura.pl
  1. Wyróżnienie
  Kategoria: Outdoor/indoor (OOH)
  Projekt: 125 lat Bambino – Kolory każdego dzieciństwa
  Klient: St. Majewski
  2. Wyróżnienie
  Kategoria: Reklama społeczna
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • WEBSTAR FESTIVAL 2014

  Link do konkursu: www.webstarfestival.pl
  1. Wyróżnienie
  Kategoria: Webstar Creative: Zintegrowana kampania marketingowa
  Projekt: Dekoral Fashion
  Klient: PPG Deco Polska
  2. Wyróżnienie
  Kategoria: Webstar Creative: Web Design
  Projekt: KolorowaPolska.pl
  Klient: PPG Deco Polska
  3. Wyróżnienie
  Kategoria: Webstar Creative: Tekst/Copywriting
  Projekt: Twoja lepsza strona – Charytatywni.allegro
  Klient: Grupa Allegro
  4. Wyróżnienie
  Kategoria: Webstar Creative: Kampania w serwisach społecznościowych
  Projekt: Dekral Fashion KolorowaPolska.pl + Riposta do AdBustera
  Klient: PPG Deco Polska

 • GOLDEN ARROW 2015

  Link do konkursu: www.goldenarrow.pl
  1. Wyróżnienie
  Kategoria: Experiential Marketing
  Projekt: Samsung Game
  Klient: Samsung
  2. Wyróżnienie
  Kategoria: Kampania zintegrowana BtoB
  Projekt: Charytatywni.allegro – podziel się tym, co masz najlepszego
  Klient: Grupa Allegro

 • KREATURA 2016

  Link do konkursu: www.konkurs.kreatura.pl
  1. Wyróżnienie
  Projekt: „5 fikcyjnych filmów – Szlachetny Projekt Filmowy”
  Kategoria: Techniki – fotografia

 • GOLDEN ARROW 2017

  Link do konkursu: www.goldenarrow.pl
  1. Wyróżnienie od „Media & Marketing Polska”
  Kategoria: Kreacja

Nasze kompetencje

Strategy 100%
Campaigns 100%
Viral Marketing 100%
Social Media Marketing 100%
Graphic Design 100%
Web Development 100%
Mobile Marketing 100%
Content Marketing 100%
Influence marketing 100%
Digital Media 100%
SEM 100%
Remarketing 100%
Video Production 100%
360° Digital Service 100%
UX / UI 100%
Programmatic 100%
Performance Marketing 90%
Email Marketing 90%
Guerilla Marketing 85%
Internet PR 80%
Marketing Automation 80%
E-commerce 80%
Digital POS & Technological Retail Activations 80%
Internet of Things in Advertising 80%
Advertising Survey 80%
SEO 65%
Advert Gaming 50%
Hosting 50%
Ad Server 20%
PORTFOLIO
NASI KLIENCI