AktualnościAktualności / Biuro Podróży Reklamy zdobywa dwa Impactory 2014

  • 1152 wyświetleń
  • agencja, e-commerce, ogłoszenia

Impactory rozdane. Biuro Podróży Reklamy zdobywa dwie Nagrody główne. Biuro Podróży Reklamy zwyciężyło w kategorii Agencja Marketingu Zintegrowanego Roku. Projekt „Charytatywni.allegro – Podziel się tym co masz najlepszego”, który wprowadzał na rynek charytatywną platformę aukcyjną wygrał w kategorii Projekt CSR i PR Roku. To już drugi, obok Epica Awards, tytuł Agencji Roku otrzymanay przez Biuro Podróży Reklamy za 2014.

Impactor jest najstarszym konkursem marketingowym w Polsce. Odbywa się od 1998 roku. Nagrody przyznaje Akademia Mediów i Reklamy. Przez 17 edycji Akademia nagradzała najlepsze firmy sektora reklamowego i mediowego.

Celem kampanii charytatywni.allegro było wprowadzenie na rynek charytatywnej platformy aukcyjnej portalu Allegro, dzięki której możliwe jest zbieranie funduszy na cele charytatywne oraz prowadzenie akcji CSR. Rozwiązaniem agencji była niestandardowa przesyłka składająca się z dwóch kopert: POMAGAM i NIE POMAGAM. Otwarcie przesyłki POMAGAM skutkowało uruchomieniem elektronicznego licznika odmierzającego 72 godziny. Zegara nie dało się zatrzymać. Odbiorca miał 72 godziny, żeby pomóc – uruchomić aukcję charytatywną. Dodatkowo aukcje i zaangażowanie firm było oceniane przez Macieja Budzicha i Natalię Hatalską. Ambasadorami projektu zostały topowe nazwiska sceny charytatywnej w Polsce – Anna Dymna, Ewa Błaszczyk oraz Jurek Owsiak.

Projekt powstał w czasach, w których nikt nawet nie marzył o kampaniach internetowych. Kto jeszcze pamięta jak wyglądały pierwsze reklamy? Dziś możemy to wspominać z sentymentalną łezką w oku i nieschodzącym z ust śmiechem. Wszystko ewoluuje, a pierwsze działania zawsze stanowią grunt do rozwoju. Innowacja szuka na rynku podatnego pola do rozwoju. Człowiek uczy się i „nowość” jest nieodłącznym elementem życia. Nasz projekt ewoluował wraz z rynkiem, ale pozostał wierny początkowym założeniom: docenianiu i promowaniu najlepszych przykładów Waszej działalności, przyznawaniu ogromnej wagi do uczciwości oraz przejrzystości w ocenie – pozostawiając ją w rękach ludzi niezależnych, a także – a może przede wszystkim – nagradzaniu najlepszych prac i agencji. Statuetka otrzymywana przez laureatów konkursu to wyraz podziwu i szacunku kolegów z branży.

– Organizator Impactorów.

Więcej o kampanii: https://biuropodrozyreklamy.com/?portfolio=allegro-charytatywni-allegro-podziel-sie-tym-co-masz-najlepszego/.

Więcej o konkursie: www.impactor.pl.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI