AktualnościAktualności / Trzecie wdrożenie psychozabawy dla Sony

  • 662 wyświetleń
  • elektronika

Mamy przyjemność po raz kolejny współpracować z klientem Sony w zakresie realizacji kolejnej edycji Psychozabawy. III edycja Psychozabawy ma na celu przystosowanie aplikacji do implementacji na innych rynkach europejskich. Aplikacja Psychozabawa Sony od dwóch lat z powodzeniem funkcjonuje na stronie Sony Poland (www.Sony.pl), w ciągu kilku tygodni zostanie przygotowana na potrzeby światowych serwisów internetowych koncernu Sony.

Psychozabawa (www.sony.pl/article/psychozabawa) pozwala ustalać jakie konkretnie produkty w ramach 10 kategorii produktowych najlepiej pasują do danego konsumenta.

Internauta odwiedzający stronę Sony i korzystający z Psychozabawy rozwiązuje test, polegający na zaznaczaniu miejsca na ruchomych suwakach ze skalą od 0 do 10, w reakcji na zaprezentowane stwierdzenia (0 oznacza ‚wcale się nie zgadzam’, 5 oznacza ‚nie mam zdania’, a 10 to ‚całkowicie się zgadzam’). Stwierdzenia te odnoszą się do stylu życia, czy psychologii, ale przede wszystkim do postrzegania i sposobów korzystania ze sprzętów elektronicznych, np. ‚sprzęt, który kupuję, powinien dać się łatwo łączyć z tym, który już mam’, ‚wybierając sprzęty elektroniczne zastanawiam się, czy spodobają się moim znajomym’, ‚staram się być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, lubię wiedzieć co się dzieje’ czy ‚nawet jeśli mnie na to stać, nie chcę płacić dużo za nowe technologie’.

W wyniku rozwiązania psychotestu użytkownik zostaje przyporządkowany do tzw. profilu (‚typu osobowości’). Profili jest 6: ‚miłośnik nowinek’, ‚kreator trendów’, ‚indywidualista’, ‚zwolennik funkcjonalności’, ‚towarzyski przyjaciel’ i ‚zwolennik korzyści’. W każdym profilu znajduje się krótki opis profilu oraz produkty Sony pogrupowane w 10 kategoriach produktowych (telewizory, kamery, lustrzanki, aparaty, notebooki, mikrozestawy hi-fi, odtwarzacze walkman, car audio, blu-ray i dvd, kino domowe). W każdej kategorii produktowej znajdują się 2 lub 3 produkty wybrane spośród całej gamy produktowej Sony i dopasowane do danego profilu.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI