AktualnościAktualności / Raport Interaktywnie.com: marketing w wyszukiwarkach

  • 1031 wyświetleń
  • agencja, ogłoszenia

Obraz branży po przełomie. Co ją czeka? Ciągłe zmiany. Dostępny jest już nowy raport Interaktywnie.com na temat marketingu w wyszukiwarkach. Robert Sosnowski, managing director agencji Biuro Podróży Reklamy, w raporcie Interaktywnie.com opowiada między innymi o optymalizacji, płatnych linkach oraz o tym czego można się spodziewać w SEO w przyszłości.

Definitywny koniec prostego pozycjonowania. Sztuczki stosowane dawniej przez niektórych nie tylko przestały być skuteczne, ale wręcz poważnie szkodzą – branża jest zgodna, że zmiany dokonane przez Google’a są korzystne dla użytkowników, ale przed agencjami specjalizującymi się w SEO i SEM stawiają nowe wyzwania.
Polegają one przede wszystkim na przekonywaniu klientów, że stare, proste oraz tanie sposoby już nie działają i należy inwestować w kampanie na wielu płaszczyznach, m.in. ściśle związane z Content Marketingiem. Jednak należy przedefiniować określenie kontent. Nie wystarczy duża liczba tanich treści. Muszą być one unikatowe oraz angażujżce odbiorców.
Eksperci zgodnie też przewidują, że działania SEM będą coraz trudniejsze. Z powodu rosnącej konkurencji, ceny na najpopularniejsze frazy będą rosły. A nawet pojawił się pogląd, że doczekamy momentu, kiedy w wynikach wyszukiwania będą tylko… płatne linki. Niemożliwe?

– Bartosz Chochołowski, redaktor Interaktywnie.com.
Pełna wersja Raportu do pobrania tutaj: Raport Interaktywnie.com: Marketing w wyszukiwarkach.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI