AktualnościAktualności / Po raz pierwszy Augmented Reality

  • 574 wyświetleń
  • e-commerce, elektronika

Nie po raz pierwszy podejmujemy się nowych wyzwań, ale po raz pierwszy wdrożyliśmy Augmented Reality dla jednego z naszych klientów. Oto nasze pierwsze AR dla Samsung Electronics Polska. Już dziś startuje nasza aplikacja Augmented Reality (AR). Jest ona dostępna na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie internetowej. Internauci mogą ściągać aplikację na dyski komputerów, następnie wydrukować potrzebny do poprawnego działania aplikacji znacznik. Również dostępny na stronie.

Użytkownik ściąga ze strony na swój komputer aplikację AR oraz drukuje kartkę ze znacznikiem, który wywołuje efekt Augmented Reality. Następnie operuje kartką ze znacznikiem w polu widzenia kamery internetowej współpracującej z komputerem. Po przyłożeniu znacznika (wydrukowanego na kartce papieru) do kamery, z wirtualnej kartki (widocznej na ekranie) wysuwa się podstawka, na której pojawia się wirtualny telewizor.

Wszystko to widzimy oczywiście na ekranie monitora, jednak użytkownik odbiera sytuację tak, jakby wirtualny obraz pojawił się w rzeczywistości, ponieważ tłem jest nadal projekcja z kamery użytkownika, a jego ruchy i ruchy kartki przenoszą się na wirtualny model telewizora Samsung 3D LED TV. Całościowa koncepcja projektu Augmented Reality dla Samsung Electronics Polska została stworzona przez nas.

W tym również microsite oraz film video prezentujący działanie aplikacji AR. Agencja przygotowała także wspierającą tę akcję kampanię internetową, obejmującą m.in. reklamy graficzne w serwisach rozrywkowych, reklamę graficzną na blogach (o profilach: technologia, marketing, innowacje), obecność w serwisach społecznościowych (social media marketing) oraz kampanię bannerową i mailingową w wybranych sieciach afiliacyjnych.

Samsung jako pierwszy producent – nie tylko w Polsce, ale i na świecie – wprowadził do sprzedaży telewizory 3D LED TV. Jest to rewolucyjny produkt, dlatego też działania reklamowe towarzyszące wprowadzeniu na rynek takiego sprzętu muszą być niestandardowe i nowatorskie ‚Projekt przygotowany przez ‚Biuro Podróży Reklamy’ doskonale wpisuje się w założenia naszej strategii dla linii produktów 3D LED TV’ prezentując zalety technologii 3D w telewizorach Samsung’.

– mówi Michał Grzeliński, CE Marketing Manager z Samsung Electronics Polska

Projekt Augmented Reality jest uzupełnieniem kampanii reklamowej prowadzonej obecnie przez Samsunga, która ma na celu zainteresowanie potencjalnych nabywców telewizorami LED wykorzystującymi technologię 3D. Kampania pod hasłem ‚Pierwszy na świecie Samsung 3D LED TV. Przełącz się na 3D. Przeżyj więcej’ potrwa do połowy czerwca.

Działania obejmują telewizję (15-, 30- sekundowe spoty), prasę (magazyny, prasa specjalistyczna i dzienniki) oraz internet (największe portale).

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI