AktualnościAktualności / Nowy HitCzyShit.pl – Design Republic

  • 539 wyświetleń
  • diy

Portal designerski HitCzyShit.pl startuje w nowej odsłonie, Kamdi Sosnowska wydawcą i redaktor naczelną. HitCzyShit.pl, jeden z czołowych serwisów poświęconych tematyce wzornictwa przemysłowego / designe’u, startuje w całkowicie nowej wersji. Zmieniona została architektura serwisu i jego wygląd, stworzone też zostały całkowicie nowe sekcje tematyczne i funkcjonalności.

Serwis www.HitCzyShit.pl istnieje od 2008 r., do tej pory bazował w dużej mierze na treściach generowanych przez internautów (UGC – user generated content). Obecnie funkcjonalności i treści UGC (na czele z rankingami mebli oraz produktów RTV) pozostaną trzonem serwisu, ale będzie on konsekwentnie rozbudowywany o własne treści redakcyjne.

Wydawcą i redaktorem naczelnym serwisu będzie Kamdi Sosnowska, pracująca do tej pory w agencji interaktywnej Biuro Podróży Reklamy (agencja jest właścicielem serwisu HitCzyShit.pl). Sosnowska współpracować będzie z grupą redaktorów-freelancerów.

Zmiany objęły m.in. stworzenie całkiem nowej szaty graficznej serwisu, poprawienie jego usability, rozbudowanie dotychczasowych sekcji serwisu o nowe moduły i stworzenie sekcji całkiem nowych, a także techniczne oparcie się na lepszej konstrukcji – w nowej wersji serwisu zastosowano szybsze i stabilniejsze rozwiązanie, przyjaźniejsza dla Google.pl (SEO), z bardziej funkcjonalnym CMS-em.

W serwisie pozostaną takie jego dotychczasowe elementy jak rankingi, konkursy, blog, oraz „huby” materiałów wideo, artykułów i serwisów dotyczących designe’u, wzornictwa przemysłowego, architektury itp. z Polski i ze świata.

Wśród nowości znajduje się m.in. sekcja „Loża szyderców”, w której redaktorzy będą komentowali różne obiekty designerskie – (w formule krótkiego dialogu) czy sekcja „Inspiracje” – oparta w przeważającej mierze na materiałach zdjęciowych wysokiej jakości.

HitCzyShit.pl ma już spore i stale rosnące grono lojalnych użytkowników, zajmuje czołowe pozycje w wynikach wyszukiwania w Google na hasła związane z design, ma też coraz sensowniejsze przychody z reklamy. Dlatego właściciele serwisu podjęli decyzję o jego dofinansowaniu. I stąd tak radykalna przebudowa oraz dużo bardziej „biznesowe” niż wcześniej podejście do serwisu. Chcemy zdobyć pozycję lidera wśród serwisów zajmujących się wzornictwem przemysłowym

– mówi Kamdi Sosnowska, wydawca i redaktor naczelna serwisu.

Model biznesowy serwisu opiera się na sprzedaży powierzchni reklamowej. Właścicielem serwisu jest agencja interaktywna Biuro Podróży Reklamy.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI