AktualnościAktualności / Małe Dzieła Sztuki – dzieci pomogły zrealizować marzenie

  • 738 wyświetleń
  • dzieci, sztuka

Firma St-Majewski, producent kredek Bambino, wraz z Fundacją Marka Kamińskiego zorganizowała akcję pod nazwą „Małe Dzieła Sztuki”. Był to projekt z zakresu CSR, mający na celu umożliwienie Wielkiej Podróży Patrycji, chorej na nieuleczalny nowotwór mózgu.

Akcja rozpoczęła się konkursem „Małe Dzieła Sztuki”. Poprzez aplikację konkursową na profilu „Konkurs Bambino” na Facebooku, dzieci mogły przesyłać zdjęcia rysunków, które chciałyby przekazać na aukcję charytatywną dla Patrycji, podopiecznej Fundacji Marka Kamińskiego. 11 spośród przesłanych prac zostało oprawione w złote ramy i wystawione na platformie aukcyjnej charytatywni.allegro.pl. Na aukcji udało się zebrać kwotę 1 918 zł, która przekazana została w całości na spełnienie marzenia Patrycji. Patronat nad akcją objęli Fundacja Marka Kamińskiego, portale MM Warszawa i Qlturka.pl oraz Magazyn Kumpel.

Kampanię wsparły niestandardowe działania marketingowe jak nietypowy skok na muzeum, gdy 8 lipca do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wszedł mężczyzna, który zawiesił na ścianie tajemniczy obraz wraz z muzealną tabliczką. Autorem dzieła okazało się być dziecko, a incydent stanowił niestandardowe zaproszenie do wzięcia udziału w aukcjach „Małe Dzieła Sztuki”.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI