Samsung uruchamia serwis o dyskach flash. Samsung Electronics Polska stawia na długofalowe budowanie świadomości i wizerunku swoich produktów z obszaru pamięci masowych SSD. Agencja Biuro Podróży Reklamy przygotowała serwis (www.flash.samsung.pl) prezentujący tę linię produktów koreańskiego koncernu.
SSD, czyli Solid State Drive, to urządzenia pamięci masowej („dyski”) służące do przechowywania danych, zbudowane w oparciu o pamięć typu flash. Główne cele jakie spełniać ma serwis to: edukacja rynku konsumenckiego dotycząca zalet technologii SSD, jej głównych cech technicznych i porównania z tradycyjną technologią HDD (Hard Disc Drive, „twardy dysk”), oraz budowanie świadomości i wizerunku produktów SSD marki Samsung.
Serwis prezentuje m.in. wyniki testów wydajności dysków Samsung SDD, testów wytrzymałości
i testów baterii (wszystko to w oparciu o porównanie SDD vs HDD), można w nim znaleźć także multimedia instruktażowe (np. jak samemu wymienić stary dysk HDD na nowy SDD).
Koncern Samsung wiosną br. podjął globalną decyzję o zakończeniu produkcji tradycyjnych dysków twardych. Cały dział koncernu zajmujący się dyskami twardymi został sprzedany firmie Seagate, a Samsung skoncentrował się na produkcji dysków SSD.
W maju br. pierwsze produkty Samsung SSD zadebiutowały w oficjalnej sprzedaży w Polsce,
a kilkanaście dni temu Samsung wprowadził do sprzedaży zestaw SSD Upgrade Kit, który ułatwia użytkownikom laptopów i komputerów stacjonarnych łatwą wymianę tradycyjnego, mechanicznego twardego dysku, na bardziej wydajny, energooszczędny i wytrzymały dysk SSD.
W zestawie Samsung SSD Upgrade Kit znajduje się dysk z serii SSD 470, z preinstalowanym oprogramowaniem Norton Ghost 15.0, które ułatwia przeniesienie systemu operacyjnego oraz danych użytkownika na nowy dysk.
Światowy rynek SSD rośnie bardzo dynamicznie, w tempie kilkudziesięciu procent rocznie. Według szacunków firmy badawczej iSuppli wartość światowego rynku dysków SSD wyniosła
w ub.r. 2,2 mld dol., w 2011 r. prawie się podwoi (do 4,4 mld dol.), a do 2015 r. wzrośnie do
7,5 mld dol.