AktualnościAktualności / Biuro Podróży Reklamy zwycięzcą przetargu firmy Schneider, w maju wystartuje kampania

  • 8254 wyświetleń
  • Brak tagów

Agencja Biuro Podróży Reklamy, po wygranym przetargu, przeprowadzi kampanię reklamową „Litery i charaktery” dla firmy Schneider, specjalizującej się w produkcji artykułów piśmienniczych. Głównym medium wykorzystywanym w kampanii będzie Internet, dodatkowym wsparciem będzie kampania outdoorowa.

Agencja będzie odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie kampanii w kanałach digital oraz wspierającej ją kampanii outdoorowej. Kampania rozpocznie się w maju i potrwa do końca września 2019 r.

W ramach kampanii Biuro Podróży Reklamy przygotuje i przeprowadzi test psychologiczny oparty na analizie próbek odręcznego pisma, badający zagadnienie „Co nasz charakter pisma mówi o naszej osobowości?”. Test psychologiczny udostępniony będzie na przygotowanym landing page’u „Litery i charaktery” literycharaktery.biuropodrozyreklamy.com. Będzie przeprowadzany na podstawie próbki odręcznego pisma każdego z uczestników przesłanej w formie skanu poprzez stronę literycharaktery.biuropodrozyreklamy.com. Każdy uczestnik napisze to samo zdanie. We współpracy z grafologiem zostanie przygotowanych kilka głównych typów osobowości, które będą dopasowywane do użytkownika na podstawie przesłanego skanu (lub zdjęcia) próbki charakteru pisma. Każdy z profili będzie zawierał opis danego typu osobowości wraz z wizualizacją oraz zostanie skorelowany z wybranym produktem Schneidera. Wynikami testu użytkownicy będą mogli dzielić się w social mediach.

Poprzez korelację danych demograficznych z typami osobowości i cechami pisma, otrzymamy ciekawe dane statystyczne bazujące np. na tym, ile osób danej płci odpowiada danemu profilowi psychologicznemu lub atrybutowi pisma. Dane pozwolą na stworzenie angażujących treści, które zostaną użyte w komunikacji produktów Schneidera m.in. w social mediach, publikacjach PR, artykułach czy  infografikach – zapowiada Agnieszka Sosnowska, CEO agencji Biuro Podróży Reklamy.

Z radością informujemy, że rozpoczynamy tę specjalną akcję w Polsce. Pokazuje ona, że pismo odręczne może być czymś więcej niż tylko zapisanymi słowami – pismo odręczne jest wyrazem tego jacy jesteśmy – podkreśla Nicola Luigi Schwarzwälder, Product Manager Schneider Schreibgeräte GmbH.

Główne kanały komunikacji, które wykorzystane zostaną w kampanii digital to: Facebook, Instagram, Google Display Network i działania z zakresu e-PR. Kampania outdoorowa, wspierająca działania reklamowe w internecie, obejmie 6 największych miast w Polsce. Wykorzystane w niej zostaną billboardy i citylighty na przystankach autobusowych i tramwajowych.

Kampania będzie pierwszą tego typu akcją w branży artykułów piśmienniczych realizowaną dla  marki Schneider w Polsce. Jesteśmy przekonani, że spotka się ona z wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród Klientów znających bardzo dobrze ofertę produktową, ale zaintryguje tych, którzy dotychczas o marce nie wiedzieli zbyt wiele. Jak pokazuje doświadczenie, najbardziej zwracają uwagę i zapadają w pamięć działania niestandardowe, których realizacji podjęliśmy się wspólnie z Centralą firmy Schneider i agencją Biuro Podróży Reklamy – Patrycja Zieja, Product Manager firmy PBS Connect Polska, będącej wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Schneider w Polsce.

Schneider Schreibgeräte GmbH jest istniejącą od ponad 80 lat międzynarodową marką artykułów piśmienniczych z Niemiec. Firma posiada bogaty asortyment produktów obejmujący: wkłady atramentowe, długopisy, zakreślacze, pióra wieczne, kulkowe i wiele innych przyborów do pisania.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI