AktualnościAktualności / Biuro Podróży Reklamy partnerem festiwalu WATCH DOCS

  • 1097 wyświetleń
  • agencja, film, kino, organizacja, sztuka

5 grudnia startuje 14 Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Prawa Człowieka w filmie. Jesteśmy jego oficjalnym, eleganckim i partnerskim partnerem! Bo wspieramy rzeczy poruszające, dobre i poszerzające horyzonty. WATCH DOCS odbywa się w tym roku w dniach 5-14 grudnia w trzech kinach w Warszawie. W chwili obecnej to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

WATCH DOCS jest również najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych organizowanym w Warszawie.

Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko sto światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad 70.000 widzów. WATCH DOCS to spotkania i dyskusje panelowe z udziałem ekspertów, obrońców praw człowieka, publicystów i polityków.

WATCH DOCS to wspólne przedsięwzięcie wiodącej polskiej organizacji obrony praw człowieka – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, największego w Europie Środkowej i Wschodniej interdyscyplinarnego centrum sztuki – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i Społecznego Instytutu Filmowego – organizacji specjalizującej się w promocji zaangażowanego społecznie filmu dokumentalnego.

Jednym z najciekawszych wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji festiwalu będzie wystawa fotografii Roba Hornstra i Arnolda van Bruggena„The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus”. Wernisaż wystawy z udziałem autorów prezentowanych zdjęć odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Więcej o The Sochi Project: The Sochi Project.

Więcej o festiwalu: WATCH DOCS.

Filmy festiwalu: WATCH DOCS/filmy.

Program festiwalu: WATCH DOCS/program.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI