AktualnościAktualności / Biuro Podróży Reklamy na Color Run w Paryżu dla marki Ripolin

  • 1108 wyświetleń
  • agencja, ogłoszenie

W Paryżu dla francuskiej marki Ripolin realizowaliśmy działania marketingowe podczas projektu Color Run. Zorganizowaliśmy stoisko neuromarketingowekubikiem ledowym i badanie kolorów wnętrz mieszkańców Paryża. The Color Run™ powstało w marcu 2011 roku. Celem projektu było zarażenie ludzi pozytywnym myśleniem oraz zainteresowanie ich sportem i zdrowym stylem życia. „Najszczęśliwsze 5km na świecie” to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, choć organizowane na całym świecie, m.in. w USA, Chinach, Australii, Afryce, Europie.

Linia mety nie oznacza końca zabawy. Po przebiegnięciu 5 pełnych kolorów kilometrów zaczyna się impreza – muzyka, taniec i dzielenie pozytywnych chwil z resztą uczestników.

Podczas imprezy Biuro Podróży Reklamy przygotowało instalację ambientową dla marki Ripoli pod hasłem: Poznaj kolor swojego wnętrza. Celem projektu było zbadanie i zaprezentowanie aktualnego stanu emocjonalnego osoby badanej. Instalacja składała się encefalografu, świetlnego kubika, ekranów ledowych, aplikacji na iPad. Aplikacja obliczała stan emocjonalny osoby badanej na podstawie jej fal mózgowych i wyświetlała wyniki w postaci koloru na ekranach ledowych. A wszystko to w czasie rzeczywistym! W trakcie badania kubik świecił kolorami, którymi „myśli” badana osoba.

Aplikacja ma innowacyjny i niestandardowy charakter. Stanowi pionierską pracę w dziedzinie neuromarketingu. Wielkim wyzwaniem była współpraca aplikacji z giga instalacją świetlną oraz ekranami ledowymi w czasie rzeczywistym, bez użycia kabli.

Ripolin to francuska marka farb emaliowych. Nazwa marki, dzięki swojej długoletniej historii, stała się we Francji synonimem farb emaliowych w ogóle. Marka należy do PPG Industries.

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI