Firma St. Majewski, producent kredek Bambino, z okazji swoich 125 urodzin zaprosiła uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Firma St. Majewski, producent kredek Bambino, z okazji swoich 125 urodzin zaprosiła uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym, którego motyw przewodni stanowił „Kolorowy Świat Bambino”.
Spośród nadesłanych ponad trzech tysięcy rysunków, wyłonionych zostało 125 najlepszych prac, które przez cały czerwiec można będzie podziwiać na billboardach w różnych miastach Polski.
Szkoły, które zgłosiły udział w konkursie otrzymały ozdobione rysunkami paczki zawierające przybory do pracy, a powstawanie części dzieł zostało uwiecznione na filmiku wideo. Marka spytała również młodych artystów o to, co jest najważniejsze w rysowaniu.
Billboardy z rysunkami dzieci będzie można oglądać do końca czerwca w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Chorzowie i we Wrocławiu. Częścią kreacji jest przymocowana do tablicy billboardowej kredka Bambino, w skali 21:1, wykonana przez Biuro Podróży Reklamy.
Działania te są częścią kampanii „Kolory Każdego Dzieciństwa”, za której koncepcję oraz całościową realizację zarówno w obszarze offline, jak i online odpowiada agencja Biuro Podróży Reklamy. Kampania obejmuje takie działania jak: crowdsourcing, niestandardowe OOH, social media marketing i video advertising na YouTube. Agencja przygotowała również nowe jubileuszowe logo producenta. Marka wraz z agencją planują kolejne niestandardowe działania, które będą na bieżąco publikowane na profilu Facebook: www.facebook.com/KonkursBambino. Biuro Podróży Reklamy odpowiada za obsługę marki Bambino od lutego 2014 roku. Projekt realizuje Katarzyna Dyrcz.
Korzenie firmy St. Majewski sięgają roku 1889, kiedy to z inicjatywy Stanisława Majewskiego w Pruszkowie powstała fabryka ołówków „Majewski St. i Spółka”. Do 1939 roku firma bardzo się rozwinęła, stale rozbudowując fabrykę i poszerzając asortyment, m.in. o paletę artykułów biurowych (linijki, pinezki, spinacze etc.). W 1937 roku produkowane przez firmę techniczne ołówki grafitowe Polonia 340 zostały uznane za najlepsze w świecie (na światowej wystawie w Paryżu). Po wojnie fabryka została upaństwowiona i zmieniła nazwę na Pruszkowskie Zakłady Materiałów Biurowych. W 1995 roku nastąpiła reprywatyzacja firmy i powrócono do nazwy Fabryka Ołówków „St. Majewski” SA. Połączenie St. Majewski i Unipapu w 2008 r. zaowocowało powstaniem największej grupy produkcyjnej na rynku artykułów szkolno-biurowych, o rocznych obrotach ponad 100 mln zł, przy zatrudnieniu przekraczającym 300 osób.