PortfolioPortfolio / PEPSICO: Rockstar Energy Drink – energetyzujący launch dwóch nowych smaków: Killer Citrus i Killer Grape

  • 6094 wyświetleń
  • design, facebook, film, fmcg, grafiki, internet, kampania, kampania digital, konkurs, making of, Pepsico, produkcja, reklamy, retail, Rockstar, social, spot, strategia, video

Po wygranym przetargu organizowanym przez PepsiCo stworzyliśmy dla marki Rockstar Energy Drink spot reklamowy z przeznaczeniem do digitalu na 2018 rok oraz aktywację na Facebooku. Do zadań agencji należało również prowadzenie fanpage’a marki Rockstar na Facebooku.

Naszą ideą kreatywną na video w duchu „Party Like a Rockstar” było wykorzystanie z pozoru prostej techniki ink in motion. Pod względem produkcyjnym okazała się ona nie lada wyzwaniem! Hektolitry demineralizowanej wody, kolorowe barwniki, dziesiątki prób generalnych, 15 osób na planie, 3 specjalnie przygotowane akwaria, 5 ton wody i solidny zapas energii w postaci Rockstara. To bilans trzech pracowitych dni spędzonych na planie filmowym video dedykowanego dwóm flagowym produktom: Rockstar Original oraz Rockstar Xdurance.

Pierwszym etapem było przygotowanie specjalnych barwników oraz wody demineralizowanej. Wszystko po to, by uzyskać jak największą przejrzystość i atrakcyjny efekt rozpływania się barwników. Następnie, dzięki dobrze skoordynowanej pracy całego zespołu, udało się wprowadzić wszystkie założone scenariusze w życie oraz uzyskać energiczny i apetyczny efekt. Całości dopełniła żywiołowa muzyka.

Jako agencja byliśmy odpowiedzialni za kreację, nagranie, montaż i przygotowanie wszystkich potrzebnych formatów pre-roll ads. Zobacz video making of, w którym szczegółowo opowiadamy jak przebiegała praca nad spotami.

Dodatkowo dla marki Rockstar Energy Drink przygotowaliśmy konkurs na Facebooku o nazwie „Graj w skojarzenia!”. Stworzone przez nas kreacje konkursowe nawiązywały do designu video zrealizowanego do promocji marki. Agencja była również odpowiedzialna za organizację i moderację konkursu. Konkurs został podzielony na cztery tygodniowe etapy. Po każdym etapie konkursu zostało wyłonionych pięciu zwycięzców, którzy wygrywali nagrody, takie jak rower Rockstar cruiser, powerbank czy słuchawki.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było dodanie komentarza z odpowiedzią w serwisie Facebook, pod postem konkursowym, na profilu marki: https://www.facebook.com/RockstarPoland/. Zadaniem uczestnika konkursu była kreatywna odpowiedź na zadanie konkursowe: „Przyjrzyj się chmurze Rockstara i napisz nam co widzisz!”

Posty konkursowe przyciągały uwagę i angażowały do zabawy zbierając dużą liczbę interakcji z użytkownikami, w liczbie 3 184! Konkurs dotarł aż do 1 369 587 odbiorców.Ponad to agencja była odpowiedzialna za prowadzenie fanpage’a marki na Facebooku przez cały 2018 rok: kreacje, moderację i aktywacje.

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI