AktualnościAktualności / Prestiżowy tytuł Kampanii Społecznej Roku 2015 dla Szlachetnej Paczki i Biura Podróży Reklamy!

  • 2573 wyświetleń
  • agencja, charytatywnie, film, kino

Pod koniec roku 2015 całą Polskę obiegły billboardy, artykuły i plakaty promujące cykl filmów o biedzie. „Wyblakłe marzenia”, „Mamy czas”, „Rachunek życia”, „Brzemię”, „Ostatnia kromka nadziei” – 5 produkcji filmowych z udziałem 11 czołowych polskich gwiazd okazało się fikcją! Niezwykła kampania Biura Podróży Reklamy dla Szlachetnej Paczki pt. „Szlachetny Projekt Filmowy” otrzymała właśnie nagrodę Kampanii Społecznej Roku 2015!

3 maja w Teatrze Kamienica w Warszawie na uroczystej Gali Konkursu na Kampanię Społeczną Roku 2015, wręczono nagrody i wyróżnienia 21 kampaniom z 85 zgłoszonych do konkursu. Jurorzy oceniali nie tylko kreację i estetykę, ale też całokształt działań komunikacyjnych.

Szlachetny Projekt Filmowy, stworzony we współpracy Stowarzyszenia WIOSNA i Biura Podróży Reklamy, zdobył nagrodę w kategorii Kampanie Organizacji Pozarządowych. Projekt został doceniony przez Jury konkursu, które zwróciło szczególną uwagę na jego nowatorskość i świeżość promocji kampanii. Podkreśliło także dużą efektywność finansową oraz zaangażowanie ogromnej liczby ludzi.

Paczka – wymarzony partner

Nie da się opisać radości i zaskoczenia jakie towarzyszyło nam, gdy wychodziliśmy na scenę po nagrodę. To wielkie wyróżnienie dla całego zespołu, który pracował nad kampanią

– mówi Joanna Kochańska ze Stowarzyszenia WIOSNA.

Pół roku temu ten projekt dosłownie spędzał nam sen z powiek, a dziś wygrywa i wiem, że było warto dawać z siebie wszystko

– dodaje Anna Piwowarczyk ze Stowarzyszenia WIOSNA.

W imieniu agencji Biuro Podróży Reklamy chciałem podziękować Szlachetnej Paczce za możliwość współpracy przy tym projekcie. Kampania została zrealizowana trochę na bakier z VIII przykazaniem Dekalogu. W mojej ocenie, to też świadczy o potencjale intelektualnym naszego klienta, który potrafi patrzeć wysoko ponad horyzontem. Z takimi partnerami jak Paczka można robić rzeczy ciekawe, przekraczać granice i poruszać się po obszarach na co dzień niedostępnych dla marketingu – a to jest ważne dla agencji, by utrzymywała dobrą formę. Dziękujemy Paczce za wspólną pracę

– Robert Sosnowski, Dyrektor Biura Podróży Reklamy.

Scenariusze napisane przez życie

Billboardy promujące cykl filmów o biedzie zaintrygowały tysiące Polaków. Plakaty filmowe z 11 czołowymi polskimi aktorami pojawiły się w listopadzie 2015 roku w Multikinach oraz na billboardach w Krakowie i Warszawie. Kraj ogarnęła fala kinowej fascynacji: wywiady z aktorami, dziesiątki przedpremierowych recenzji i zapytania o premiery kinowe.

Dopiero 26-ego listopada na konferencji prasowej poświęconej filmom prawda wyszła na jaw. Filmy są fikcyjne, jednak scenariusze do nich są prawdziwe. Te scenariusze zostały napisane przez życie. W ramach kampanii Szlachetny Projekt Filmowy wybrano 5 historii podopiecznych Szlachetnej Paczki. Następnie stworzono 5 opisów filmów. Do tysięcy historii takich bohaterów co roku dociera SZLACHETNA PACZKA.

W kampanii filmowej wzięli udział: Piotr Adamczyk, Jarosław Boberek, Agnieszka Dygant, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Królikowski, Julia Kamińska, Jan Nowicki, Tomasz Sapryk, Magdalena Schejbal, Anna Seniuk i Tomasz Schimscheiner.

Więcej o projekcie Szlachetny Projekt Filmowy na: Szlachetny Projekt Filmowy

KSR_FOTO_1

KSR_FOTO_2

KSR_FOTO_3

 

Tags
PORTFOLIO
NASI KLIENCI