PortfolioPortfolio / ST. MAJEWSKI: Strategia działań dla Bambino na 2014

  • 3296 wyświetleń
  • ambient, dzieci, facebook, konkurs, strategia, video

Wygraliśmy przetarg na roczną obsługę St. Majewski, a konkretnie obsługę jednej z marek: Bambino. Odpowiadaliśmy za kompleksową obsługę marki w bieżącym roku w kanałach online i offline. Zajmowaliśmy się między innymi realizacją działań o charakterze media relations, public relations, przeprowadziliśmy niestandardową kampanię OOH oraz akcję z zakresu CSR, wspomaganą działaniami marketingu wirusowego. W ramach realizowanej współpracy i projektów wdrożyliśmy:

Jubileuszowe logo St. Majewski – producenta kredek Bambino

Z okazji obchodów 125-lecia firmy St. Majewski zaprojektowaliśmy jubileuszowe  logo  oraz zrealizowaliśmy dwie rozbudowane akcje wizerunkowe.

Kampania: Kolory Każdego Dzieciństwa

W ramach kampanii „Kolory Każdego Dzieciństwa” przeprowadziliśmy  konkurs  dla uczniów szkół podstawowych, którego tematem przewodnim był „Kolorowy Świat Bambino”. Szkołom, które zgłosiły udział w konkursie przesłaliśmy ozdobione rysunkami paczki z przyborami do pracy. Powstawanie rysunków uwieczniliśmy na filmiku wideo. Przeprowadziliśmy mini-wywiady, w których dzieci wyjaśniały co jest dla nich najważniejsze w rysowaniu.

Spośród nadesłanych ponad trzech tysięcy rysunków, wyłoniliśmy 125 prac – dokładnie tyle, ile lat świętuje w tym roku producent popularnych kredek – i umieściliśmy je na kreacji billboardowej.

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-billboard1
st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-billboard2
Billboardy przez cały czerwiec można było podziwiać w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Chorzowie i we Wrocławiu. Do tablic billboardowych zawierających dziecięcą kreację dołączyliśmy kredkę Bambino, którą zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy w skali 21:1.

Jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie  koncepcji kampanii  oraz jej całościową realizację zarówno w obszarze offline, jak i online. W kampanii wykorzystaliśmy takie narzędzia marketingowe jak:  crowdsourcing, niestandardowe OOH, social media marketing i video advertising na YouTube .

Kampania: Małe Dzieła Sztuki

Kampanię „Małe Dzieła Sztuki” to projekt z zakresu  CSR , mający na celu umożliwienie  Wielkiej Podróży Patrycji, podopiecznej Fundacji Marka Kamińskiego, chorej na nieuleczalny nowotwór mózgu. Akcję rozpoczęliśmy konkursem „Małe Dzieła Sztuki” – w ramach którego na profilu „Konkurs Bambino” na Facebooku uruchomiliśmy facebookową aplikację, poprzez którą dzieci mogły przesyłać zdjęcia rysunków na aukcję charytatywną dla Patrycji.

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-male-dziela-sztuki

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post1

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post2

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post3

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post4

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-obrazy

11 prac oprawiliśmy w złote ramy i wystawiliśmy na platformie aukcyjnej charytatywni.allegro.pl. Zebrane na aukcji środki w całości przekazane zostały na spełnienie marzenia Patrycji.

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-aukcje

Jedną z przeprowadzonych przez nas akcji z zakresu  guerilla marketingu był nietypowy  skok na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Niepostrzeżenie w jednej z sal powiesiliśmy na ścianie tajemniczy obraz, do którego dołączyliśmy muzealną tabliczkę, z której można było odczytać, że autorem dzieła jest dziecko, a incydent stanowi niestandardowe zaproszenie do wzięcia udziału w  aukcjach charytatywnych  pod nazwą „Małe Dzieła Sztuki”. Na tabliczce umieściliśmy kod QR przekierowujący do platformy charytatywni.allegro.pl, na której odbywały się licytacje.

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-zdjecie

Pozwoliliśmy mediom spekulować na temat tego, czy nietypowe zdarzenie stanowiło performance kolejnego artysty, który podobnie jak Banksy w 2003 roku w Tate Britain postanowił skrócić sobie drogę do wystawienia własnej pracy w elitarnej galerii sztuki, czy też było niestandardową akcją marketingową lub społeczną.

Następnego dnia po zawieszeniu w muzeum tajemniczego obrazu zamieściliśmy na YouTube filmik, który przedstawiał akcję z włamania, nie pozostawiając jednak żadnych poszlak wskazujących na to, kto za nią stoi.Dla akcji Małe Dzieła Sztuki pozyskaliśmy patronów medialnych: Fundację Marka Kamińskiego, portale MM Warszawa i Qlturka.pl oraz Magazyn Kumpel . Realizowaliśmy działania z zakresu  public relations  oraz  marketingu partyzanckiego .

ST Majewski: Kredki Bambino na Facebooku

W ramach strategii i działań dla marki jesteśmy odpowiedzialni za prowadzenia fanpage’a marki Bambino. Oprócz stałej obsługi fanpage’a prowadzimy również działania konkursowe – Konkurs Bambino. W ramach współpracy odpowiadamy za kompleksową komunikację, moderację, organizację konkursów oraz wykorzystywanie kanału w ramach prowadzonych kampanii. Komunikację wspierają działania emisyjne z wykorzystaniem Facebook Ads i zdarzeń sponsorowanych oraz postów sponsorowanych.

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post5

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post7

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post6

st-majewski-strategia-dzialan-dla-bambino-na-2014-post8

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI