Wygraliśmy przetarg na roczną obsługę St. Majewski, a konkretnie obsługę jednej z marek: Bambino. Odpowiadaliśmy za kompleksową obsługę marki w bieżącym roku w kanałach online i offline. Zajmowaliśmy się między innymi realizacją działań o charakterze media relations, public relations, przeprowadziliśmy niestandardową kampanię OOH oraz akcję z zakresu CSR, wspomaganą działaniami marketingu wirusowego. W ramach realizowanej współpracy i projektów wdrożyliśmy:
Z okazji obchodów 125-lecia firmy St. Majewski zaprojektowaliśmy jubileuszowe logo oraz zrealizowaliśmy dwie rozbudowane akcje wizerunkowe.
W ramach kampanii „Kolory Każdego Dzieciństwa” przeprowadziliśmy konkurs dla uczniów szkół podstawowych, którego tematem przewodnim był „Kolorowy Świat Bambino”. Szkołom, które zgłosiły udział w konkursie przesłaliśmy ozdobione rysunkami paczki z przyborami do pracy. Powstawanie rysunków uwieczniliśmy na filmiku wideo. Przeprowadziliśmy mini-wywiady, w których dzieci wyjaśniały co jest dla nich najważniejsze w rysowaniu.
Spośród nadesłanych ponad trzech tysięcy rysunków, wyłoniliśmy 125 prac – dokładnie tyle, ile lat świętuje w tym roku producent popularnych kredek – i umieściliśmy je na kreacji billboardowej.
Jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie koncepcji kampanii oraz jej całościową realizację zarówno w obszarze offline, jak i online. W kampanii wykorzystaliśmy takie narzędzia marketingowe jak: crowdsourcing, niestandardowe OOH, social media marketing i video advertising na YouTube .
Kampanię „Małe Dzieła Sztuki” to projekt z zakresu CSR , mający na celu umożliwienie Wielkiej Podróży Patrycji, podopiecznej Fundacji Marka Kamińskiego, chorej na nieuleczalny nowotwór mózgu. Akcję rozpoczęliśmy konkursem „Małe Dzieła Sztuki” – w ramach którego na profilu „Konkurs Bambino” na Facebooku uruchomiliśmy facebookową aplikację, poprzez którą dzieci mogły przesyłać zdjęcia rysunków na aukcję charytatywną dla Patrycji.
11 prac oprawiliśmy w złote ramy i wystawiliśmy na platformie aukcyjnej charytatywni.allegro.pl. Zebrane na aukcji środki w całości przekazane zostały na spełnienie marzenia Patrycji.
Jedną z przeprowadzonych przez nas akcji z zakresu guerilla marketingu był nietypowy skok na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Niepostrzeżenie w jednej z sal powiesiliśmy na ścianie tajemniczy obraz, do którego dołączyliśmy muzealną tabliczkę, z której można było odczytać, że autorem dzieła jest dziecko, a incydent stanowi niestandardowe zaproszenie do wzięcia udziału w aukcjach charytatywnych pod nazwą „Małe Dzieła Sztuki”. Na tabliczce umieściliśmy kod QR przekierowujący do platformy charytatywni.allegro.pl, na której odbywały się licytacje.
Pozwoliliśmy mediom spekulować na temat tego, czy nietypowe zdarzenie stanowiło performance kolejnego artysty, który podobnie jak Banksy w 2003 roku w Tate Britain postanowił skrócić sobie drogę do wystawienia własnej pracy w elitarnej galerii sztuki, czy też było niestandardową akcją marketingową lub społeczną.
Następnego dnia po zawieszeniu w muzeum tajemniczego obrazu zamieściliśmy na YouTube filmik, który przedstawiał akcję z włamania, nie pozostawiając jednak żadnych poszlak wskazujących na to, kto za nią stoi.Dla akcji Małe Dzieła Sztuki pozyskaliśmy patronów medialnych: Fundację Marka Kamińskiego, portale MM Warszawa i Qlturka.pl oraz Magazyn Kumpel . Realizowaliśmy działania z zakresu public relations oraz marketingu partyzanckiego .
W ramach strategii i działań dla marki jesteśmy odpowiedzialni za prowadzenia fanpage’a marki Bambino. Oprócz stałej obsługi fanpage’a prowadzimy również działania konkursowe – Konkurs Bambino. W ramach współpracy odpowiadamy za kompleksową komunikację, moderację, organizację konkursów oraz wykorzystywanie kanału w ramach prowadzonych kampanii. Komunikację wspierają działania emisyjne z wykorzystaniem Facebook Ads i zdarzeń sponsorowanych oraz postów sponsorowanych.