PortfolioPortfolio / SAMSUNG: Samsung Game – kampania online i offline – launch

  • 2156 wyświetleń
  • ambient, elektronika, event, facebook, konkurs, www

W lutym 2010 dla  Samsung  zrealizowaliśmy kampanię wizerunkowo-sprzedażową . Miała na celu  wprowadzenie na rynek nowego produktu NetBooka Samsung N210 , przeznaczonego dla osób w wieku 13-24 lata, mieszkańców największych miast polskich. Była to jedyna kampania dla tego produktu i jedyna kampania w tym okresie dla tego segmentu produktów.

Cele bezpośrednie:

1. Budowanie świadomości produktu i marki w grupie docelowej.
2. Stymulowanie sprzedaży NetBook’ów Samsung, w tym w szczególności NetBook’a Samsung N210.

Cele pośrednie (w ciągu 5 tygodni):

1. Wygenerowanie minimum 500.000 wizyt na stronę konkursową.
2. Pozyskanie przynajmniej 10.000 graczy (uczestników konkursu).

Na potrzeby kampanii reklamowej promującej NetBook Samsung N210 została wymyślona zabawa detektywistyczna w formie konkursu. W konkursie premiowane były spryt, zaangażowanie, zdolność kojarzenia faktów, znajomość internetu i dobra orientacja w popkulturze uczestników.

Gra detektywistyczna polegała na umieszczeniu przez Samsung w 6 anonimowych pomieszczeniach  po 10.000 zł. Nagrody główne mogli zdobyć ci uczestnicy, którzy pierwsi namierzyli adresy lokali przedstawione w transmisji oraz odgadli hasło. Nagrodami dodatkowymi w grze było 12 NetBook’ów Samsung N210 oraz 18 telefonów Samsung Corby. Byliśmy pomysłodawcą akcji, jej organizatorem jak również odpowiadaliśmy za zakup mediów online i offline.

Platformą akcji była strona internetowa www.SamsungGame.pl. Można było na niej oglądać transmisje z kamer internetowych (transmisja na żywo 24/h) umieszczonych w lokalach, w których znajdowały się pieniądze (główne nagrody). W celu odgadnięcia miejsca ukrycia nagrody uczestnicy konkursu mogli korzystać z  rozbudowanego systemu wskazówek i podpowiedzi .

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno1

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno2

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno3

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno4

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno5

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno6

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno8

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno9

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno10

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-okno11

W sumie było 10 zadań np. gracze przy rejestracji otrzymywali informację o pierwszym zadaniu (podpowiedź była umieszczona w sklepach RTVEuroAGD).

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-prezentacja

Każde prawidłowo wykonane zadanie prowadziło do kolejnego. Przygotowany by te również szereg wskazówek.

Atrakcyjna formuła akcji pozwoliła włączyć i zaangażować w akcję  10 partnerów . Uczestnicy konkursu byli kierowani, od jednego partnera do drugiego. W zamian partnerzy, na zasadzie  cross-promocji , zdecydowali się zareklamować Samsung Game.

Partnerami medialnymi w tej akcji byli: VIVA (półbarter, 50 spotów 30″, produkcja spotu TV), Planeta (barter – codzienna emisja zajawek i spotów reklamowych), Radio Zet  (półbarter – emisja spotów 20″),  RTVEuroAGD  (barter – POS w 160 marketach, reklama w gazetce RTVEuroAGD, reklama na stronie euro.com.pl, mailing do 120.000 subskrybentów Euro.com.pl),  Społeczności.pl  (półbarter, emisja form reklamowych w Fotka.pl i Grono.net),  Merlin.pl  (barter, reklama na głównej stronie merlin.pl i na głównej stronie sekcji ‚książki’ przez miesiąc, banery na stałe, mailing do 500.000 subskrybentów merlin.pl),  WP.pl (półbarter – emisja form reklamowych),  Metro  (półbarter – 2 reklamy prasowe),  Hiro  (barter – reklama w miesięczniku i na stronie hiro.pl),  Komputer Świat  (barter – reklama w 3 serwisach należących do Axel Springer) oraz  Intel  (program afiliacyjny). Dzięki pozyskanej w ten sposób przestrzeni udało się zwiększyć potencjał budżetowy całej akcji do  230%.

Kampania miała charakter  marketingu zintegrowanego.  Głównym kanałem promocji akcji Samsung Game był Internet. W trakcie akcji emitowane były graficzne formy reklamowe w modelach CPM, CPC, CPL, direct marketing oraz linki sponsorowane w modelu CPC.

samsung-samsunggame-kampania-online-i-offline-launch-bannery

Emisja form graficznych objęła m.in.: Wp.pl, Merlin.pl, Euro.com.pl, KomputerSwiat.pl, Hiro.pl, Grono.net, Fotka.pl, Facebook.com, YouTube.pl, Joemonster.org, Demotywatory.pl, Komixxy.pl oraz serwisy skupione w sieciach marketingu afiliowanego: Novem, Afilo, a także blogi skupione w sieciach: AdTaily, Blogvertising, YellowGreen. Linki sponsorowane były emitowane w systemach: AdWords, AdKontekst, OnetBoksy, SmartContext. W trakcie akcji była realizowana komunikacja WoMM w serwisach społecznościowych: Facebook.com, Blip.pl, Pinger.pl, Flaker.pl, Fotka.pl, Grono.net, Twitter.com – oficjalne profile Samsung Game.

Efektywność kampanii w ciągu niecałych 5 tygodni jej trwania (01.02.2010.-04.03.2010.) była większa w stosunku do założeń.

Statystyki z akcji Samsung Game:

  • 45 674 zarejestrowanych graczy (450% normy w stosunku do założeń)
  • 515 154 wizyt na www.SamsungGame.pl
  • 2 208 284 odsłon www.SamsungGame.pl
  • 246 000 000 wyświetleń wszystkich form reklamowych online
  • 137 publikacji prasowych o akcji online
  • 5 884 wysłanych sms’ów w Samsung Game
  • 3 000 sprzedanych NetBook’ów Samsung N210 w ciągu 2 miesięcy (luty, marzec 2010).

Akcja przyczyniła się do wzrostu udziałów Samsunga w rynku NetBook’ów z 16,8% w okresie styczeń – marzec 2009 do  28,9%  w okresie styczeń – marzec 2010! Kampania była sukcesem w ocenie klienta i zapoczątkowała współpracę firm przy kolejnych projektach reklamowych. Kampania Samsung Game zdobyła  Mixx-Award 2010  w kategorii Wprowadzenie nowego produktu na rynek  i została  wyróżniona w konkursie Golden Arrow  w kategorii  Experiential Marketing .

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI