PortfolioPortfolio / ALMATUR: Kampania wiosenna 2017

  • 2669 wyświetleń
  • dzieci, edukacja, konkurs, nagrody, strona, turystyka, video, wakacje

Nasza agencja w 2017 roku opracowała i zrealizowała dla Biura Podróży i Turystyki Almatur wiosenną kampanię marketingową promującą letnią ofertę obozów po hasłem „Zapracuj na swoje wakacje”. Kampania składała się z trzech etapów.

I część kampanii obejmowała działania performance marketingowe. Do zadań agencji należało stworzenie dedykowanego landing page, stworzenie materiałów graficznych do emisji digital, zakup mediów digital oraz prowadzenie kampanii od strony mediowej (SEM, emisja bannerów, emisja reklam w SoMe, mailingi).

II część kampanii to aktywacja pod hasłem „Zapracuj na swoje wakacje”. Akcja miała charakter CSR-owo sprzedażowy i polegała na oferowaniu dzieciom i rodzicom zniżek na zakup wakacji w zamian za osiągnięcia dzieci. Opracowaliśmy specjalny cennik, który określał czynność, za którą płacił Almatur. Dla przykładu za pozmywanie naczyń płaciliśmy 30 zł, za odkurzenie dywanu 30 zł, za grę na instrumencie muzycznym 30 zł, za wyróżnienie w konkursie 200 zł, za trafienie w poprzeczkę 100 zł. I tak dalej. W sumie było 30 czynności z dziedzin: nauka, praca, sport, sztuka, za które można było uzyskać zniżki. W sumie do 600 zł na osobę. W ten sposób Almatur rozdał aż 150 000 zł. Każde osiągnięcie oczywiście musiało zostać opublikowane w social media z #Almatur i #zapracujnaswojewakacje.

Biuro Podróży Reklamy odpowiedzialne było za przygotowanie kampanii od strony koncepcyjnej, kreatywnej, strategicznej i mediowej i organizacyjnej. Do naszych zadań należało opracowanie key visuala kampanii oraz przygotowanie materiałów graficznych do publikacji w digitalu i w offline oraz stworzenie strony konkursowej www.mojewakacje.almatur.pl, gdzie po zalogowaniu uczestnicy mogli publikować filmy dokumentujące wykonanie zadania, a także sumować otrzymane zniżki.

almatur-2

Przez cały czas trwania akcji zajmowaliśmy się moderowaniem zgłoszeń oraz przyznawaniem zniżek.

Do współpracy przy kampanii pozyskaliśmy patronów medialnych, którzy chętnie pisali o akcji i promowali ją kanałach mediowych. Akcję wsparły: Cinema-City, Zadane.pl (Brainly), MamaDu, Cogito, Charaktery.

Zadaniem agencji było prowadzenie kanałów marki w SoMe (Facebook, Instagram) i prowadzenie kampanii od strony mediowej (SEM, emisja bannerów, emisja reklam w SoMe, mailingi, emisja video), content marketing i PR – publikacja artykułów prasowych na stronach www i na blogach.

Opracowaliśmy scenariusze i zrealizowaliśmy filmy video z przeznaczeniem do emisji na YouTube. Przedstawiamy naszego bohatera Almaturoman’a, który towarzyszył nam przez cały czas trwania akcji i był bohaterem naszych filmów.

Pokaż jakim jesteś sportowcem:

Pochwal się swoim talentem:

Pomóż komuś:

III część kampanii miała miejsce w trakcie wakacji. Na obozach Almatur odbywał się konkurs: „Zrób sobie selfie z wakacji”. Zadaniem uczestników było zrobienie sobie selfie i opublikowanie go w necie z #Almatur. Co tydzień do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Akcja zebrała ogromną ilość pozytywnych komentarzy od dzieci, rodziców i postronnych obserwatorów. Progotowane przez nas video zostały obejrzane ponad 550 000 razy, strona zanotowała ponad 75 000 wizyt, w sieci ukazało się ponad 80 publikacji PR na temat akcji. Akcja emisyjna na Facebooku i Instagramie dotarła do ponad 2 500 000 odbiorców. W efekcie użycia hashtagów dotarliśmy z przekazem organicznym do ponad 300 000 odbiorców.

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI