PortfolioPortfolio / USP ZDROWIE: Stoperan – kampania Rankingplaz.pl

  • 3023 wyświetleń
  • internet, plaża, pocztówki, rankingplaz, strona, video

Nasza agencja w 2016 roku rozpoczęła współpracę z USP Zdrowie, skupiając się na jednym z produktów – Stoperanie. W ramach współpracy przeprowadziliśmy wiosenno-letnią kampanię reklamową, która promowała markę w związku z wakacjami nad polskim morzem.

Paliwem komunikacyjnym kampanii był ranking polskich plaż oraz rywalizacja miast o tytuł Plaży Roku 2016 w Polsce. W ramach kampanii przeprowadziliśmy szereg działań z łącząc w innowacyjny sposób digital z działaniami offline. W kampanii odpowiadaliśmy za strategię komunikacyjną i jej egzekucję.

Działania obejmowały stworzenie nowej wersji wortalu Rankingplaz.pl – który został przez nas zaprojektowany i zrealizowany od podstaw. Wprowadziliśmy prostą, intuicyjną nawigację. Skupiliśmy się też na mobilności strony i udoskonaliliśmy jej responsywność. Zwiększyła się także użyteczność zaimplementowanej mapy i pojawił się klarowny system, uwzględniający cechy danej plaży. Rozszerzyliśmy możliwości w zakresie wyświetlania danych na ekranie urządzenia oraz pozyskania dodatkowych informacji o okolicy plaży, takich jak hotele, restauracje, inne atrakcje oraz udogodnienia. Każda plaża w serwisie została zaopatrzona przez nas w animowaną grafikę podkreślającą jej walory (stworzyliśmy 71 cinematiców).

Do naszych zadań należało również opracowanie key visuala kampanii oraz przygotowanie materiałów graficznych do publikacji w digitalu oraz offlinie. Opracowaliśmy min.: bramy plażowe, mailingi, infografiki oraz bannery i Facebooks Ads do emisji online. W trakcie projektu prowadziliśmy kanały social marki Stoperan.

Innowacją w tej kampanii była nowoczesna, angażująca funkcja wysyłania pocztówek, która opierała się na naszym unikalnym pomyśle. Osoba, która oceniła plażę na rankingplaz.pl miała możliwość wysłania za darmo przez ten serwis spersonalizowanej prawdziwej pocztówki (z autorskimi życzeniami i własnym zdjęciem).

Wraz z rozpoczęciem wakacji na polskich plażach ustawione zostały reklamy OOH w konwencji pocztówkowej bramy, zachęcającej do odwiedzenia strony rankingplaz.pl i wysłania do swoich bliskich pocztówki z plaży. Było to o tyle łatwe, że reklamy OOH były zaopatrzone w dostępy Wi-Fi, przez co cieszyły się dużą popularnością.

W ramach kampanii stworzyliśmy dla polskich miast nadmorskich konkurs na Plażę Roku w Polsce. Gminy rywalizowały o statuetki: Złotą, Srebrną i Brązową. W ten sposób zaangażowaliśmy władze gmin i miasteczek nadmorskich w promowanie naszej strony i całej akcji. Władze miast chętnie zamieszczały na oficjalnych stronach miejscowości bannery przekierowujące na swoją plaże na rankingplaz.pl generując nam duży ruch. Dla 3 najlepszych plaż w rankingu przygotowaliśmy puchary, które zostały wręczone władzom w towarzystwie lokalnych mediów. W ten sposób nasza akcja trafiła do dwóch programów telewizyjnych.

W trakcie akcji odpowiadaliśmy za działania PR oraz za blog i influence marketing. Dysponując unikalnymi danymi statystycznymi na temat plaż tworzyliśmy ciekawy kontent, który umiejętnie serwowaliśmy mediom.

Pozyskaliśmy również patronów medialnych, którzy promowali ją dodatkowo poprzez swoje kanały komunikacji.

W czasie kampanii:
– zaranżowaliśmy 60 publikacji PR (w tym 2 programy TV)
– wygenerowaliśmy 365 000 wizyt w serwisie rankingplaz.pl (ponad 12 000 głosów i ponad 1 500 komentarzy)
– wysłaliśmy prawie 1 400 spersonalizowanych pocztówek
– otrzymaliśmy wsparcie 5 patronów medialnych
– przyznaliśmy 3 puchary i tytuły Plaż Roku 2016 władzom: Świnoujścia, Chałup i Trzęsacza

Poniżej prezentujemy przygotowane przez nas infografiki:

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI