PortfolioPortfolio / UNITED INTERNATIONAL PICTURES: Supersamiec – viral marketing, kampania online

  • 1662 wyświetleń
  • film, kino

W połowie października 2007, na potrzeby promocji filmu  „Supersamiec”,  dystrybuowanego przez  United International Pictures,  zrealizowaliśmy kampanię internetową pod hasłem  „Pokaż swojego wacka koledze” . Kampania miała dwie edycje. Pierwszą podczas wprowadzania filmu na ekrany kin i drugą gdy film był wydawany na DVD i BR (maj 2008).

W pierwszej edycji celem akcji było poinformowanie jak największej liczby użytkowników o wejściu filmu na ekrany i wykreowanie wizerunku filmu jako kontrowersyjnej humoreski na temat przygód licealistów. Platformą akcji była strona internetowa. Akcja nawiązywała do sekwencji filmu, w której główny bohater opowiada o swojej pasji rysowania wacków i o traumie, którą ona wyzwoliła. Strona umożliwia użytkownikom  rysowanie  przy pomocy kilku narzędzi oraz przy użyciu gotowych szablonów. Tematem rysunków były penisy. Rysunki mogły być zapisywane na serwerze. Wizualizacja miniatury pojawia się na stronie głównej w wybranym przez użytkownika miejscu. Ciekawym elementem serwisu była nawigacja strony głównej, która pozwala na równoczesne oglądanie kilkudziesięciu miniatur wacków. Użytkownik mógł oglądać ich tysiące, przesuwając myszką stronę główną „w nieskończoność”. Wszystkie wacki były oceniane przez użytkowników. W drugiej edycji można było wygrać cenne nagrody, m.in. wycieczkę na Ibizę.

Aplikacja umożliwiała  poręczne rozsyłanie  wacków (marketing wirusowy) do czego zachęcał slogan kampanii „Pokaż swojego wacka koledze”. Serwis był reklamowany  kampanią emisyjną w około 20 serwisach rozrywkowych  i  filmowych  oraz publikacjami  ePR  i działaniami w  serwisach społecznościowych.

uio-supersamiec-viral-marketing-konkurs

Akcja znakomicie trafiła do najstarszych nastolatków, spotykając się z ich ogromnym zainteresowaniem, co można podziwiać oglądając zawartość serwisu. W trakcie obydwu kampanii serwis odwiedziło ponad  350.000 unikalnych użytkowników .

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI