PortfolioPortfolio / SAMSUNG: Strona SSD

  • 1316 wyświetleń
  • elektronika, www

W sierpniu 2011 stworzyliśmy microsite dla Samsung, dla produktu Solid State Drive. SSD to urządzenia pamięci masowej („dyski”) służące do przechowywania danych, zbudowane w oparciu o pamięć typu flash. Główne cele jakie serwis ma spełniać to: edukacja rynku konsumenckiego dotycząca zalet technologii SSD, jej głównych cech technicznych i porównania z tradycyjną technologią HDD (Hard Disc Drive, „twardy dysk”), oraz budowanie świadomości i wizerunku produktów SSD marki Samsung. Serwis prezentuje m.in. wyniki testów wydajności dysków Samsung SDD, testów wytrzymałości i testów baterii (wszystko to w oparciu o porównanie SDD vs HDD), można w nim znaleźć także  multimedia instruktażowe  (np. jak samemu wymienić stary dysk HDD na nowy SDD).

Koncern Samsung wiosną br. podjął globalną decyzję o zakończeniu produkcji tradycyjnych dysków twardych. Cały dział koncernu zajmujący się dyskami twardymi został sprzedany firmie Seagate, a Samsung skoncentrował się na produkcji dysków SSD. W maju br. pierwsze produkty Samsung SSD zadebiutowały w oficjalnej sprzedaży w Polsce, a kilkanaście dni temu Samsung wprowadził do sprzedaży zestaw SSD Upgrade Kit, który ułatwia użytkownikom laptopów i komputerów stacjonarnych łatwą wymianę tradycyjnego, mechanicznego twardego dysku, na bardziej wydajny, energooszczędny i wytrzymały dysk SSD.

Światowy rynek SSD rośnie bardzo dynamicznie, w tempie kilkudziesięciu procent rocznie. Według szacunków firmy badawczej iSuppli wartość światowego rynku dysków SSD wyniosła w ub.r. 2,2 mld dol., w 2011 r. prawie się podwoi (do 4,4 mld dol.), a do 2015 r. wzrośnie do 7,5 mld dol.

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI