PortfolioPortfolio / SAMSUNG: 3D LED TV – augmented reality – kampania online

  • 1470 wyświetleń
  • ambient, aplikacje, elektronika

Zrealizowaliśmy nowatorski projekt wykorzystujący w zaawansowany sposób narzędzia Augmented Reality, czyli tzw. rzeczywistości poszerzonej, wprowadzając w ten sposób na rynek nowy produkt Samsung 3D LED TV.

Głównym elementem kampanii wprowadzającej na rynek telewizory Samsung 3D LED TV była aplikacja Augmented Reality (AR). Aplikację augmented reality możńabyło pobrać z microsite i zapisać na komputerze. Dodatkowo trzeba było wydrukować kartkę ze znacznikiem, który wywołuje efekt Augmented Reality. Operując kartką ze znacznikiem w polu widzenia kamery internetowej, współpracującej z komputerem i po przyłożeniu go do kamery, z wirtualnej kartki wysuwała się podstawka,na której pojawiał się wirtualny telewizor. Wszystko to widoczne było na ekranie monitora. Doświadczenie to pozwalało na odbiór sytuacji tak, jakby wirtualny obraz pojawił się w rzeczywistości, ponieważ tłem była projekcja z kamery użytkownika, a jego ruchy i ruchy kartki przenoszone były na wirtualny model telewizora 3D LED Samsunga. Na ekranie telewizora pojawiała się prezenterka w studio telewizyjnym. Projekt objął: koncepcję projektu Augmented Reality, microsite, film video prezentujący działanie aplikacji AR oraz emisję.

samsung-3d-led-tv-augmented-reality-kampania-online-krok1

samsung-3d-led-tv-augmented-reality-kampania-online-krok2

samsung-3d-led-tv-augmented-reality-kampania-online-krok3

samsung-3d-led-tv-augmented-reality-kampania-online-krok4

samsung-3d-led-tv-augmented-reality-kampania-online-krok5

samsung-3d-led-tv-augmented-reality-kampania-online-krok6
Kampania internetowa obejmowała m.in. reklamy graficzne w serwisach rozrywkowych, reklamę graficzną na blogach, obecność w serwisach społecznościowych oraz kampanię banerową i mailingową w wybranych sieciach afiliacyjnych. Wyniki przerosły nasze oczekiwania 🙂 ponad 96 000 pobrań aplikacji, ponad 130 000 obejrzeń video, ponad 190 000 wizyt na landing page, 52 newsy w mediach o projekcie.

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI