PortfolioPortfolio / PPG: Dekoral Fashion – kampania Kolorowa Polska 2014

 • 3390 wyświetleń
 • dekoral, diy, event, media, moda, wideo, www

W roku 2014 dla PPG Deco Sp. z o.o. właściciela marki Dekoral Fashion zrealizowaliśmy kampanię wizerunkowo-badawczą Kolorowa Polska, która łączyła wiele kanałów dystrybucji treści. Agencja Biuro Podróży Reklamy byłą pomysłodawcą akcji, jej organizatorem, jak również odpowiadała za zakup mediów online i offline. Większość działań zasięgowych odbywała się przy użyciu narzędzi internetowych. Do tej pory o Kolorowej Polsce w samych kanałach internetowych usłyszało ponad 10 mln osób. Ponadto kampania objęła również obecność elementu promującego Kolorową Polskę w reklamie telewizyjnej Dekoral Fashion oraz materiały drukowane w formie katalogów. Celem nadrzędnym kampanii było zwiększenie świadomości i rozpoznawalności nazw kolorów marki. Do realizacji tego celu dobraliśmy odpowiednie narzędzia w każdym z etapów kampanii.

Pierwsza część kampanii

Opierała się na idei agregacji danych i przedstawienia ich w interesujący dla użytkownika sposób. W tym celu powstała ankieta, zestaw pytań, połączonych z konkursem, w której zbieraliśmy dane dotyczące preferencji kolorystycznych Polaków. Użytkownicy wybierali w danych obszarach tematycznych ulubione kolory spośród palety farb Fashion Collection. Stworzona została w tym celu witryna www oparta o html5, na której odwiedzający mogli w czasie rzeczywistym w formie infografik zapoznać się z aktualnymi wynikami.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-kolorowapolska

Przejdź na stronę: KolorowaPolska.pl

Z pozyskanych w wyniku akcji danych tworzone były również artykuły tematyczne, wraz z infografikami dystrybuowane szeroko do mediów, na takie okazje jak Dzień Ojca, Dzień Dziecka, czy Święto Pracy. Publikacje spotkały się z dużym zainteresowaniem mediów – z siedmiu stworzonych informacji prasowych uzyskaliśmy przeszło 180 publikacji PR.

Ponadto z danych zebranych w czasie badania powstał raport dotyczący upodobań kolorystycznych Polaków.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-raport1

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-raport2

Obejrzyj raport

Podsumowując: Pierwszy etap kampanii Kolorowa Polska opierał się na wypromowaniu idei poznania preferencji kolorystycznych Polaków. Wybrana paleta kolorystyczna to kolekcja farb Fashion Collection Dekoral Fashion. Część pozyskanych danych publikowana była w formie infografik na stronie www, natomiast reszta posłużyła do stworzenia serii materiałów PR-owych.

W czasie pierwszej części kampanii wygenerowaliśmy:

 • 150 000 wizyt unikalnych użytkowników
 • 1 300 naturalnych Udostępnień na Facebook’u
 • 3 000 wypełnionych ankiet dotyczących preferencji kolorystycznych

Druga część kampanii

Kolory Fashion Collection były inspiracją również do drugiej części – kampanii outdoorowej. Zorganizowaliśmy dwa ambienty: w Warszawie na Dworcu Centralnym oraz we Wrocławiu w Magnolia Park. Na potrzeby ambientu stworzyliśmy instalację wykorzystującą najnowszą technologię w celu rozpoznania stanu emocjonalnego osoby badanej. Na tym koncepcie oparliśmy ideę akcji, której hasłem przewodnim jest „poznaj kolor swojego wnętrza”. W tym celu do stanów emocjonalnych „medytacja” i „entuzjazm” przypisaliśmy dwa skrajne kolory z palety Fashion Collection: kremowe boucle i czerwień flamenco. Pomiędzy dwoma skrajnościami według napisanego przez nas logarytmu dobraliśmy 9 stanów pośrednich.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-aplikacja-eeg

Koncept polegał na przebadaniu użytkownika encefalografem (EEG). Użytkownik zakładał na głowę opaskę EEG, która przez 30 sekund badała jego stan emocjonalny.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-aplikacja-eeg-board1

Wynikiem, który otrzymywał użytkownik była najczęściej pojawiająca się wartość w czasie badania. Na koniec badania użytkownik mógł dodać swój wynik do interaktywnej infografiki.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-aplikacja-eeg-board2

Opaska EEG połączona była również z kubikiem o wymiarach 3x3x3m, który zmieniał swoje kolory podczas badania, dzięki czemu już z daleka osoby przechodzące widziały przyciągającą uwagę konstrukcję świecącą zmiennie w 11 różnych kolorach. W rezultacie badania powstały również infografiki przedstawiające najczęściej uzyskiwane wyniki. Podczas trwania akcji zbadaliśmy kolory wnętrz ponad 6500 Polaków.

Dodatkowo w czasie ambientu do pobudzenia zainteresowania wśród użytkowników kolorami Dekoral Fashion przygotowana została aplikacja konkursowa, w której zdobywając najwyższy wynik można było wybrać kolorowego iPhona 5C. Aplikacja bazując na kolorach z palety Dekoral Fashion sprawdzała znajomość oraz uczyła nazw farb Dekoral Fashion.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-aplikacja-kolor-game

W czasie drugiej części kampanii wygenerowaliśmy:

 • 70 publikacji PR o akcji
 • 100 000 obejrzeń materiału video na YouTube

Trzecia część kampanii

Ostatnim elementem trwającej kampanii był projekt Metamorfozy, który łączył dwa elementy: koncept projektu Kolorowej Polski, jako ogólnopolskiego badania na temat kolorów z wizerunkiem marki Dekoral Fashion, oraz jako marki związanej z modą i designem. Dlatego też do projektu został zaproszony Olivier Janiak i Karolina Malinowska, którzy byli ambasadorami akcji.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-metamorfozy

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-metamorfozy

Przejdź na stronę konkursu Metamorfozy

Zadaniem konkursowym było przygotowanie ciekawej, oryginalnej stylizacji samego siebie oraz stworzenie z nią odpowiedniego zestawienia za pomocą aplikacji konkursowej, w której użytkownicy dobierali zdjęcie wnętrza oraz jego kolor, oczywiście z palety Dekoral Fashion. Do wygrania byłą metamorfoza siebie oraz swojego mieszkania, w których pomagali profesjonaliści. W tej części kampanii wyraźny był również związek z poprzednimi etapami kampanii Kolorowa Polska, korzystający z aplikacji użytkownicy zmieniający kolory wnętrz wybierali kolory z palety Fashion Collection. Sam konkurs był bardzo szeroko promowany w mediach internetowych.

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-metamorfozy-1

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-metamorfozy-2

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-metamorfozy-3

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-metamorfozy-4

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-metamorfozy-5

ppg-dekoral-fashion-kampania-kolorowa-polska-okno-metamorfozy-6

Atrakcyjna formuła akcji pozwoliła włączyć i zaangażować w akcję 10 patronów medialnych, którzy czynnie promowali w mediach projekt podczas całego okresu trwania akcji. Patroni medialni Kolorowej Polski to: Wirtualna Polska, Wydawnictwo Murator, Urządzamy.pl, Archirama.pl, StroyWnętrza.pl, Label Magazyn, Palapa, Purpose, Ładnie Naprawię, Capital24.tv.

Ponadto w ramach konkursu zostały przeprowadzone dwie sondy uliczne z udziałem Oliviera Janiaka w Warszawie oraz we Wrocławiu. Odpytując przechodniów poznawał ich preferowane kolory oraz zapraszał do wzięcia udziału w konkursie.

Z finału konkursu Metamorfozy przeprowadzonego przez Kamdi Sosnowską i Jolę Stefańską zostało nakręcone wideo.

Podsumowanie

 • 300 publikacji PR o kampanii
 • 3 000 przebadanych w czasie ambientu w Warszawie i Wrocławiu
 • 1 300 naturalnych Udostępnień na Facebook’u
 • 150 000 wizyt unikalnych użytkowników
 • 1 000 000 obejrzeń materiałów na YoutTube
 • 4 000 000 uczestnikó research’u w ambiencie oraz w konkursie metamorfozy
 • 10 000 000 wyświetlań wszystkich form reklamowych online

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI