Szwedzka marka Ework Group (agencja consultingowa), powierzyła nam realizację kampanii brandingowej z elementami działań prosprzedażowych. Celem było zbudowanie rozpoznawalności brandu oraz pozyskanie wiedzy na temat grupy docelowej: polskich specjalistów IT, pracujących w modelu B2B. Ideą kampanii było zaproszenie grupy docelowej do udziału w badaniu pod nazwą „Wielkie Badanie Branży IT na B2B”. Samo badanie miało na celu pozyskanie wiedzy na temat komfortu pracy w kategorii finansów, rozwoju, czasu pracy i współpracy. Dlatego zadaliśmy pytanie specjalistom: “chcesz mieć wpływ na komfort swojej pracy?”.
Landing page: badanieb2b.biuropodrozyreklamy.com
Głównym pretekstem do interakcji z grupą docelową było przygotowane i zrealizowane przez nas badanie, umieszczone na dedykowanym landing page’u badanieb2b.biuropodrozyreklamy.com. Jego celem było określenie, jakie są trendy na rynku IT, jak ma się ta branża z perspektywy freelancerów, jakie są ich potrzeby i co wymaga zmian, a w konsekwencji ocena jak ten obszar będzie rozwijał się w przyszłości.
Po wzięciu udziału, uczestnik mógł natychmiastowo sprawdzić, jak jego komfort wypada na tle innych osób. Badaniu towarzyszył konkurs na najlepsze hasło promujące B2B.
Wyniki badania zostały wykorzystane w działaniach contentowych, w komunikacji marketingowej oraz w komunikacji wewnętrznej klienta.
Artykuł z wynikami: https://antyweb.pl/jaka-jest-srednia-stawka-wynagrodzenia-za-godzine-w-branzy-it-na-b2b/
Infografiki
W ramach działań employer brandingowych, szwedzka firma Ework Group postawiła na komunikację benefitów związanych ze skandynawskim komfortem.
Skandynawski komfort to filozofia i styl życia.
Skandynawski komfort czyli skandynawski minimalizm.
Kwintesencja skandynawskiego stylu życia to hygge.
Skandynawski minimalizm – maksymalna responsywność.
W ramach zrealizowanej kampanii, byliśmy odpowiedzialni za stworzenie idei i strategii komunikacji, kreacji, strategii mediowej oraz zakup i realizację. Trwające cztery miesiące (październik-styczeń) działania obejmowały emisję wykorzystującą: Google Ads, Search Engine Marketing, Facebook Ads oraz LinkedIn. Kampanię wspierały działania conent marketingowe, ePR oraz patroni medialni.
Efekt kampanii to: 667 uczestników badania, 14 150 286 wyświetleń GDN, 1 109 330 wyświetleń w social mediach, 23 845 wizyt na stronie i 25 publikacji ePR.