PortfolioPortfolio / CANAL+: Zig Zap – IKtoToMovie – kampania

  • 3476 wyświetleń
  • konkurs, tv

W czerwcu 2008 zrealizowaliśmy akcję reklamującą telewizję dla dzieci Zig Zap (Canal+). Kampania bazowała na konkursie „I kto to movie”. Platformą akcji był serwis, który umożliwiał dodawanie nagranej przez siebie ścieżki dźwiękowej (dubbing) lub dodawanie podpisów (subtitles) do krótkich fragmentów kreskówek umieszczonych w serwisie. W efekcie powstawały unikalne krótkie filmiki video, które można było przesyłać znajomym. Wiele z dodanych prac miało wysoki ładunek komiczny.

canal-plus-zig-zap-iktotomovie-okno1
W serwisie udostępnionych było kilkanaście fragmentów filmowych ZigZap. Każdy zmodyfikowany plik zapisywał się automatycznie pod unikalnym adresem i wg ocen internautów był klasyfikowany w rankingu. 20 najlepszych prac zostało nagrodzonych atrakcyjnymi zestawami nagród.

canal-plus-zig-zap-iktotomovie-okno2

Serwis był reklamowany za pomocą emisji przycisków reklamowych emitowanych w serwisach dla dzieci oraz kampanii sportowej emitowanej na antenie ZigZap. W ciągu trwania konkursu w serwisie pojawiło się ponad 12.000 plików video, a serwis odwiedziło ponad 170.000 użytkowników. Akcja trwała do 31.07.2008.

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI