PortfolioPortfolio / RIPPOLIN: Color Run w Paryżu

  • 1738 wyświetleń
  • ambient, aplikacje, sztuka, wideo

W kwietniu Biuro Podróży Reklamy zorganizowało dla producenta farb Ripolin instalację ambientową pod hasłem: Poznaj kolor swojego wnętrza. Instalacja składała się encefalografu, świetlnego kubika, ekranów ledowych oraz aplikacji na iPad. Aplikacja obliczała stan emocjonalny osoby badanej na podstawie jej fal mózgowych i wyświetlała wyniki w postaci koloru na ekranach ledowych. A wszystko to w czasie rzeczywistym! W trakcie badania kubik świecił kolorami, którymi „myśli” badana osoba. Aplikacja ma innowacyjny i niestandardowy charakter. Stanowi pionierską pracę w dziedzinie neuromarketingu. Wielkim wyzwaniem była współpraca aplikacji z giga instalacją świetlną oraz ekranami ledowymi w czasie rzeczywistym, bez użycia kabli. Wysiłek organizacyjny opłacił się; świetlny kubik cieszył się dużym zainteresowaniem, a każdy, komu udało się skorzystać z aplikacji miał okazję przeżyć ciekawe doświadczenie.

Wszystko zostało zorganizowane w samym sercu Francji, czyli oczywiście w Paryżu, a żeby było jeszcze ciekawiej przeprowadziliśmy to podczas biegu Color Run. Są to zawody o tyle wyjątkowe, że jego uczestnicy co 1000 metrów są obrzucani proszkiem innego koloru. Linia mety nie oznacza końca zabawy. Po przebiegnięciu 5 pełnych kolorów kilometrów zaczyna się impreza – muzyka, taniec i dzielenie pozytywnych chwil. Marka Ripolin była jednym z głównych sponsorów tego niezwykłego wydarzenia, a nasz świetlny kubik znakomicie wpisywał się w barwną atmosferę tego dnia i w oryginalny sposób reklamował producenta farb.

Biuro Podróży Reklamy specjalizuje się w działaniach niestandardowych, viralowych, oraz ciekawych aplikacjach. Każda kreatywna kampania zakończona sukcesem utwierdza nas w przekonaniu, że są to narzędzia nie tylko efektowne, ale też efektywne. Do takich kampanii zaliczamy instalację ambientową – Poznaj kolor swojego wnętrza, którą zrealizowaliśmy dla firmy Ripolin.

dekoral-color-run-pht1

dekoral-color-run-pht2

dekoral-color-run-pht3

dekoral-color-run-pht4

dekoral-color-run-pht5

dekoral-color-run-pht6

dekoral-color-run-pht7

dekoral-color-run-pht8

dekoral-color-run-pht9

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI