PortfolioPortfolio / PPG: Bondex LubięDrewno.pl

  • 1639 wyświetleń
  • diy, facebook, social, www

W styczniu 2014 roku rozpoczęliśmy dla marki Bondex kampanie w digitalu, na potrzeby której stworzony został brand „Lubię Drewno”. Grupą docelową publikowanych treści są wszyscy miłośnicy drewna. Zarówno osoby, które w swojej codziennej pracy wykonują dziesiątki elementów drewnianych, jak i Ci, którzy darzą drewniany design sympatią otaczając się w domowym zaciszu takimi meblami. Celem było stworzenie społeczności osób, które w codziennych publikacjach z zaangażowaniem będą wraz z brandem tworzyli użyteczny content. W ramach prowadzonych działań dla brandu Lubię Drewno powstał również serwis pod adresem www.LubieDrewno.pl. Serwis wykonany został w oparciu o system wordpress, jako platforma do publikacji i aktualizacji treści w formie blogowej. Działania programistyczne zawierały również optymalizację witryny pod wyszukiwarki oraz pod social media optimization (SMO).

ppg-bondex-lubiedrewnopl-photo

Serwis wpisuje się w najnowsze trendy związane z marketingiem treści. W ramach działań content marketingowych prowadzimy trzy sekcje tematyczne: artykuły specjalistyczne, galerie design, sekcja ciekawostki. Biuro Podróży Reklamy w ramach promocji serwisu prowadzi działania związane z SEO, oraz działania promocyjne SEM.

W ramach kampanii stworzyliśmy fanpage na Facebook.com, oraz wykonaliśmy jego identyfikację wizualną. Podczas tego okresu zgromadziliśmy ponad 5000 aktywnych fanów. Wśród aktywnych użytkowników znajduje się wielu specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zamują się tworzeniem designerskich mebli czy odnawianiem i impregnacją elementów drewnianych. Wielu z nich dzieli się swoimi pracami w ramach naszej strony fanpage.

ppg-bondex-lubiedrewnopl-photo-2

Według statystyk SoTrendera zbudowana przez nas społeczność pod względem wskaźnika relative interactivity (wskaźnik aktywności fanów) w kategorii Budownictwo zajmuje 4 z 103 miejsc, w kategorii Dom i Ogród 8 z 241, a w kategorii Wyposażenia wnętrz 5 z 119.

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI