PortfolioPortfolio / PARTNER OF PROMOTION: Samsung Irena Women’s Run – kampania

  • 1410 wyświetleń
  • ambient, elektronika, facebook, konkurs, social

W czerwcu 2010 na zlecenie Partner of Promotion zrealizowaliśmy kampanię reklamująca event Samsung Irena Women’s Run – bieg organizowany przez Samsung na rzecz walki z rakiem piersi. Impreza odbywa się co roku pod patronatem Pani Ireny Szewińskiej. Na 3 tygodnie przed rozpoczęciem prawdziwego biegu rozpoczęliśmy wirtualny bieg na stronie www.Run.Samsung.pl w celu promocji eventu wśród kobiet.

Zadaniem uczestniczek konkursu było przemieszczanie się po internetowej trasie biegu. 1 przebyty metr to 1 e-mail wysłany do innej kobiety z informacją o akcji. Wysyłając e-maile za pomocą specjalnie przez nas przygotowanej aplikacji kobiety promowały ideę wśród swoich koleżanek oraz miały szansę zawalczyć o nagrody (marketing wirusowy, marketing rekomendacji). Na internetowej trasie biegu widoczne były poszczególne uczestniczki na poszczególnych etapach biegu, jednak żadna z „biegnących” w „Wirtualnym Biegu” kobiet nie widziała ile e-maili wysłały już inne uczestniczki, co potęgowało atmosferę rywalizacji i zachęcało do działania.

W trakcie konkursu uczestniczki przebiegły ponad 177.000 metrów, czyli wysłały e-maile z poleceniem akcji do ponad 177.000 odbiorców! Celem organizacji „Wirtualnego Biegu” było zachęcenie jak największej liczby kobiet do udziału w realnym biegu ulicami Warszawy.

Strona www.Run.Samsung.pl oraz konkurs ‚Wirtualny Bieg’ były reklamowane miksem marketingowym w internecie: reklamą w serwisach społecznościowych (m.in. szafa.pl. fotka.pl, facebook.com), bannerami reklamowymi w serwisach dla biegaczy (m.in. bieganie.pl, maratonypolskie.pl, run-log.com, www.klubbiegacza.pl, www.runners-world.pl, www.psb-biegi.com.pl, www.wszystkoobieganiu.com.pl) oraz linkami sponsorowanymi w Google i AdKontekst.

Dodatkowo agencja animowała profile Samsung Irena Women’s Run w serwisach społecznościowych: facebook.com, blip.pl, flaker.pl, fotka.pl, grono.net, twitter.com.

partner-of-promotion-samsung-irena-women-run-logo

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI