PortfolioPortfolio / HAYS: Kobiety w IT

  • 1879 wyświetleń
  • edukacja, www

W celu stworzenia raportu „Kobiety w IT” połączone zostały trzy siły – Hays Poland, Geek Girls Carrots i agencji Biuro Podróży Reklamy. Patronat merytoryczny nad projektem objął Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Wspólnie dołożyliśmy wielu starań, aby powstał rzetelny obraz sytuacji kobiet w branży IT w Polsce. W tym celu przepytaliśmy ponad 1000 pań pracujących w tym sektorze; nie tylko programistki, ale także testerki, menadżerki, konsultantki, graficzki. Dobór do próby badawczej był celowo o charakterze losowym – zależało nam na jak największej liczbie respondentek faktycznie znających specyfikę pracy w sektorze.

Poprzez kwestionariusz online zadaliśmy szereg pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych. Zebrane tą drogą informacje stały się podstawą prezentowanej diagnozy sytuacji kobiet w IT. Treść raportu została wzbogacona o merytoryczne komentarze ludzi, na co dzień zajmujących się rynkiem pracy w IT w Polsce.

Jest to niezwykle ciekawa inicjatywa zważywszy na dynamikę zmian w sektorze. Jeszcze kilka lat temu informatyka była niemal całkowicie domeną mężczyzn. Wciąż jest to obszar zdominowany przez jedną płeć, jednak kobiety coraz częściej próbują się w nim odnaleźć. Raport przedstawia przekrojowe dane dotyczące zarówno stanowisk, jakie zajmują, ich zarobków, a także problemów, z jakimi muszą się borykać.
Zachęcamy do zapoznania się z raportem.

Tagi aktualnego posta
Wszystkie Tagi
PORTFOLIO
NASI KLIENCI